Tak jest! Rafał Czuper wywalczył złoty medal w tenisie stołowym

Rafał Czuper

Rafał Czuper sięgnął po złoty medal igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym! W finale w kategorii MS2 Polak pokonał w czterech Jiriego Suchanka z Czech. To pierwsze paralimpijskie złoto w karierze 36-latka.

Pierwszy set potoczył się idealnie dla reprezentanta Polski. Czuper pokonał Suchanka 11:6 i wyszedł na prowadzenie 1:0 w całym spotkaniu. Druga odsłona rywalizacji była już lepsza w wykonaniu Czecha. Tym razem Polak przegrał 8:11 i w meczu doprowadził do wyrównania.

W trzecim secie Czuper ponownie przejął inicjatywę. Był skuteczniejszy w ataku i zmuszał do błędów rywala. Ostatecznie wygrał 11:8 i był o krok od zwycięstwa w spotkaniu.

Czwarta odsłona rywalizacji to był już popis urodzonego w Raczkach zawodnika. Polak wykorzystał drugą piłkę meczową, wygrał seta 11:6 i całe spotkanie 3:1. Tym samym Czuper sięgnął po swoje pierwsze złoto olimpijskie. Do tej pory w Rio de Janeiro i w Tokio zdobywał srebrne medale.

Rafał Czuper - Jiri Suchanek 3:1 (11:6, 8:11, 11:8, 11:6)