Barbara Bieganowska-Zając złotą medalistką paralimpijską!

Karolina PotrykusInne
Barbara Bieganowska-Zając

Barbara Bieganowska-Zając zdobyła złoty medal igrzysk paralimpijskich w biegu na 1500 m w kategorii T20. Polka uzyskała czas 4:26:07. Druga na podium Ukrainka straciła do naszej zawodniczki ponad 2 sekundy.

Polka prowadziła przez cały wyścig. W końcówce jeszcze odstawiła rywalki i samotnie wbiegła na metę z czasem 4:26:07. Jest to jej najlepszy rezultat w sezonie. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Liudmyła Danylina (4:28.40). Podium uzupełniła Antonia Keyla da Silva Barros z Brazylii (4:29.40).

Triumf w Paryżu jest piątym mistrzostwem olimpijskim Bieganowskiej-Zając. Czterokrotnie zwyciężała na 1500 m, a raz na 800 m.

Kategorie T20 i F20 oznaczają niepełnosprawność intelektualną powstałą przed 18 rokiem życia i mającą znaczący wpływ na start danego zawodnika.

To już szósty złoty medal reprezentacji Polski na tych igrzyskach paralimpijskich. Łącznie Biało-Czerwoni zdobyli w stolicy Francji 18 krążków.