Polak powalczy o medal! Świetny występ w Paryżu

Polak bliżej medalu w Paryżu

Michał Dąbrowski awansował do półfinału tegorocznych igrzysk paralimpijskich w szpadzie w kategorii B. Polak powalczy zatem o medal paryskiej imprezy.

Michał Dąbrowski zdobył już jeden medal podczas tegorocznych igrzysk paralimpijskich. Reprezentant Polski stanął na drugim szczeblu podium w szabli w kategorii B. W finałowej walce lepszy od niego okazał się Yanke Feng.

W piątek Dąbrowski przybliżył się do kolejnego krążka podczas tegorocznych igrzysk. Polak zapewnił sobie bowiem awans do półfinału paryskiej rywalizacji.

W ćwierćfinale jego przeciwnikiem był Daoliang Hu. Zawodnik pochodzący z Chin nie był w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo dobrą dyspozycję Dąbrowskiego. Polak wygrał ten pojedynek 15:5, tym samym pewnie zapewniając sobie awans do kolejnego etapu zmagań.

Półfinał z udziałem Dąbrowskiego ma odbyć się w piątek o godzinie 14:40. Jego oponentem będzie Dimitri Coutya z Wielkiej Brytanii.