Siatkarze Perugii wygrali w Lublinie! Bogdanka LUK jeszcze bez Wilfredo Leona

Robert MurawskiSiatkówka
Zawodnik Sir Safety Perugia Kamil Semeniuk podczas półfinału siatkarskiego turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza z Bogdanką LUK Lublin.

Bogdanka LUK Lublin przegrała z Sir Susa Vim Perugia 1:3 w pierwszym półfinale turnieju siatkarskiego Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Wilfredo Leon nie zagrał w tym spotkaniu. W drugim półfinale Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Asseco Resovią.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od falstartu (0:4) i właściwie przez całą pierwszą odsłonę gonili wynik. Perugia długo utrzymywała przewagę (6:11, 10:16), a siatkarze Bogdanki zmniejszyli różnicę dzięki dobrej grze w bloku i w polu serwisowym. Dobrą zmianę dał Mateusz Malinowski, który posłał dwa asy (14:17). Później lublinianie złapali kontakt, gdy zagrywką zaskoczył rywali Fynnian McCarthy (20:21). Gdy skutecznie zaatakował Bennie Tuinstra, gospodarze wyrównali wynik (23:23), ale dwa ostatnie słowa należały do przyjezdnych. W ostatniej akcji asa zaserwował Yuki Ishikawa zaskoczył rywali zagrywką (23:25).

Początek drugiej odsłony udany dla lublinian (7:4). Goście wygrali jednak serię akcji (9:10) i gra na moment się wyrównała. W środkowej części seta inicjatywę przejęła ekipa z Italii (14:17), która mimo problemów z przyjęciem, skuteczniej prezentowała się w ataku. W końcówce Perugia utrzymała przewagę, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Wassim Ben Tara (22:25).

W trzecim secie minimalną przewagę miała Perugia, a Wassim Ben Tara (6:8) i Simone Giannelli (10:12) punktowali zagrywką. Później jednak siatkarze ekipy z Italii zaczęli popełniać błędy. Gospodarze wyrównali (16:16) i tym razem to oni byli lepsi w końcówce. Wejście Malinowskiego znów przyniosło asa (20:19), punktowy blok dał piłkę setową (24:22), a brakujący przyniosła przestrzelona zagrywka gości (25:23).

Siatkarze Perugii lepiej rozpoczęli kolejną partię (6:9), a w środkowej części seta jeszcze powiększyli różnicę i pewnie zmierzali po zwycięstwo w całym meczu. Po ataku Kamila Semeniuka było 10:15, a później przyjmujący reprezentacji Polski dołożył jeszcze trzy asy (14:22). W ostatniej akcji meczu goście zatrzymali atak lublinian blokiem (17:25).

Towarzyski turniej siatkarski Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza jest rozgrywany w dniach 7–8 września w lubelskiej Hali Globus. W drugim półfinale Jastrzębski Węgiel zagra z Asseco Resovią.

Bogdanka LUK Lublin – Sir Susa Vim Perugia 1:3 (23:25, 22:25, 25:23, 17:25)

Bogdanka LUK: Marcin Komenda, Mikołaj Sawicki, Aleks Grozdanow, Bennie Tuinstra, Fynnian McCarthy, Kewin Sasak – Thales Hoss (libero) oraz Mateusz Malinowski, Jan Nowakowski, Maciej Czyrek, Jakub Wachnik, Mikołaj Słotarski. Trener: Massimo Botti.
Perugia: Simone Giannelli, Roberto Russo, Kamil Semeniuk, Yuki Ishikawa, Agustin Loser, Wassim Ben Tara – Massimo Colaci (libero) oraz Oleg Płotnicki, Nicola Cianciotta. Trener: Angelo Lorenzetti.