Kolejne sukcesy w pływaniu na igrzyskach paralimpijskich! Polacy powalczą o medale

fot: PKPar
Alan Ogorzały

Kolejni Polacy awansowali do finałów w swoich kategoriach podczas igrzysk paralimpijskich w Paryżu. Alan Ogorzałek i Michał Golus zajęli drugie miejsca w swoich wyścigach półfinałowych, natomiast Krzysztof Lechniak uplasował się na czwartej pozycji, co również dało mu miejsce w finale.

Ogorzałek zajął drugie miejsce w półfinale na 200 metrów stylem zmiennym SM10, uzyskując czas 2:18.16. Polak był w doskonałej dyspozycji, co pozwoliło mu awansować do finału tej konkurencji, który odbędzie się około godziny 17:30. Wyścig wygrał Col Pearse z Australii.

W ślady młodszego kolegi poszedł Michał Golus, który również zajął drugie miejsce w swoim półfinale, z czasem 1:05.32, czym zapewnił sobie miejsce w finale, w którym wystartuje około godziny 18:00. Pierwszy w wyścigu Polaka do mety dotarł reprezentant Chin Wu Hongliang (1:04.59).

Jako ostatni do finału awansował Krzysztof Lechniak, który w eliminacjach na 200 metrów stylem dowolnym S3 zajął czwarte miejsce w swoim wyścigu, uzyskując czas 3:46.73. Decydujący etap tej konkurencji odbędzie się o 19:56. Półfinał z udziałem Polaka wygrał reprezentant Turcji Umut Unlu z czasem 3:20.29.

Niestety, Oliwia Jabłońska zajęła 9. miejsce w swoim wyścigu na 100m stylem zmiennym w kategorii SM10. Polce do walki o medale zabrakło zaledwie 0.47 sekundy.