Kolejny sukces polskiej tenisistki! Sięgnęła po trofeum

fot: PAP
Katarzyna Piter i Fanny Stollar wygrały turniej WTA 125 w Guadalajarze

Katarzyna Piter i Fanny Stollar wygrały turniej WTA 125 w Guadalajarze, pokonując w finale parę Angelica Moratelli/Sabrina Santamaria 6:4, 7:5. Mecz był przerywany przez deszcz, ale to nie przeszkodziło Polce i Węgierce w zdobyciu kolejnego wspólnego tytułu.

Turniej w Guadalajarze rozpoczął się dla Piter i Stollar od ćwierćfinału, gdzie zmierzyły się z Kimberly Birrell i Alexandrą Ealą. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 6:4 na korzyść pary rozstawionej z numerem 2. W półfinale miały zagrać z Eminą Bektas i Aleksandrą Krunić, ale ich rywalki wycofały się, co dało polsko-węgierskiemu duetowi automatyczny awans do kolejnej rundy. W finale, mimo trudnych warunków pogodowych, Polka i Węgierka pokazały klasę, wygrywając w dwóch setach 6:4, 7:5.

Polsko-węgierski duet rozpoczął spotkanie od utraty serwisu, ale szybko odrobił straty i zakończył pierwszy set na swoją korzyść. W drugim secie sytuacja się powtórzyła – Piter i Stollar ponownie straciły serwis, ale zdołały wyrównać i ostatecznie wygrały, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Deblowa para ma na swoim koncie kilka wspólnych sukcesów. W 2023 roku wygrała turniej WTA 250 w Budapeszcie, pokonując w finale Annę Danilinę i Irinę Chromaczową. W 2024 roku triumfowała również w turnieju WTA 125 w Walencji. Polka i Węgierka regularnie osiągają dobre wyniki w turniejach rangi WTA, co czyni je jednym z czołowych deblowych duetów w tej kategorii turniejów.