Siatkarze reprezentacji Francji najlepsi w Europie! Bezdyskusyjne zwycięstwo

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarze reprezentacji Francji wygrali ME U-20.

Francja wygrała z Bułgarią 3:1 w finale mistrzostw Europy U20. W spotkaniu o brązowy medal Czechy pokonały Ukrainę 3:1. Turniej rozegrano w Serbii i Grecji. Reprezentacja Polski zakończyła zmagania na fazie grupowej.

Decydujące mecze ME U20 siatkarzy rozegrano we Vrnjackiej Banji w Serbii. Oba półfinały rozstrzygnęły się w trzech setach – Bułgaria pokonała Ukrainę, a Francja wygrała z Czechami. W spotkaniu o brązowy medal reprezentacja Czech ograła Ukrainę 3:1.

W finale Francuzi wygrali z Bułgarami 3:1. Po porażce w premierowej partii (22:25), dwa kolejne sety Trójkolorowi wygrali pewnie (25:18, 25:16), a w czwartym decydowała rywalizacja na przewagi (28:26). Najlepiej punktującym graczem finału był Adrien Roure, który wywalczył dla zwycięzców 19 oczek.

Reprezentacja Francji zasłużenie triumfowała w całym turnieju, wyraźnie górując nad resztą stawki. 3:0 z Ukrainą, 3:0 z Serbią, 3:0 z Finlandią, 3:0 z Austrią, 3:0 z Turcją, 3:0 z Polską, 3:1 z Łotwą w grupie. 3:0 z Czechami i 3:1 z Bułgarią w strefie medalowej. Bilans meczów 9–0, komplet punktów, sety 27–2. Te wyniki pokazują, że złoto ME powędrowało w dobre ręce.

Reprezentacja Polski zakończyła zmagania w turnieju na fazie grupowej. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika odnieśli cztery zwycięstwa i ponieśli trzy porażki, co dało czwarte miejsce w grupie I, a awans do półfinału wywalczyły dwie najlepsze drużyny w tabeli.

ME siatkarzy U20 - wyniki decydujących meczów:

2024-09-07: Bułgaria – Ukraina 3:0 (25:22, 25:20, 25:20) /półfinał
2024-09-07: Francja – Czechy 3:0 (26:24, 25:12, 25:16) /półfinał

2024-09-08: Czechy – Ukraina 3:1 (25:27, 25:23, 25:15, 25:22) /mecz o 3. miejsce
2024-09-08: Francja – Bułgaria 3:1 (22:25, 25:18, 25:16, 28:26) /finał.