Polka poza podium na igrzyskach. Niesamowity występ i rekord świata nowej mistrzyni

Marzena Zięba zajęła piąte miejsce w parasztangach w kategorii +86 kg na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu 2024. W świetnym stylu triumfowała Nigeryjka Folashade Oluwafemiayo, która ustanowiła rekord świata.

Polka w swojej pierwszej próbie uzyskała 135 kg. Dwie kolejne "spaliła" i ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu.

Mistrzynią paralimpijską została Oluwafemiayo. Nigeryjka dwukrotnie pobiła rekord świata - najpierw zanotowała 166 kg, a następnie 167 kg.

Oluwafemiayo zdobył drugi złoty medal z rzędu na igrzyskach paralimpijskich. W Tokio była najlepsza w kategorii 86 kg.

Podium uzupełniły Chinka Xuemei Deng oraz Egipcjanka Nadia Ali.