Gol legendy pogrążył Polaków! Porażka z Chorwacją w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski przegrała w Osijeku z Chorwacją 0:1 w meczu drugiej kolejki Ligi Narodów. Jedynego gola strzelił Luka Modric.

Polska przystąpiła do niedzielnego po zwycięstwie ze Szkocją (3:2), podczas gdy Chorwacja przegrała w pierwszej kolejce z Portugalią (1:2). Selekcjoner Michał Probierz wystawił w pierwszym składzie m.in. Mateusza Bogusza.

Pierwsza połowa raczej nie porwała fanów. Chorwaci próbowali kontrolować spotkanie, ale ich pomysł na grę często ograniczał się do niecelnych dośrodkowań. Groźnie było po strzałach Luki Modrica oraz Igora Matanovica, ale Łukasz Skorupski nie musiał nawet interweniować. Z kolei najgroźniejsza akcja Polaków... nie zakończyła się strzałem przez skuteczny wślizg Duje Calety-Cara. Biało-Czerwoni ani razu nie przetestowali Dominika Livakovica.

Druga połowa nie mogła zacząć się gorzej dla podopiecznych Probierza. Chorwaci mieli rzut wolny tuż zza pola karnego, a do piłki podszedł Modric. Pomocnik Realu Madryt przymierzył idealnie w okienko bramki Skorupskiego. Gospodarze wyszli na prowadzenie i nie chcieli, by to było ich ostatnie słowo.

Kolejne minuty to napór Chorwatów, którzy mimo wielu prób nie pokonali po raz drugi Skorupskiego. Na 20 minut przed końcem meczu uaktywnił się Robert Lewandowskim, trafiając jednak tylko w poprzeczkę.

Mecz zakończył się zwycięstwem Chorwacji 1:0. Po dwóch kolejkach oba zespoły mają po trzy punkty, a w tabeli prowadzi Portugalia z sześcioma. Szkocja pozostaje z zerowym dorobkiem.

Kolejne spotkania grupy A1 zostaną rozegrane 12 października. Wtedy Biało-Czerwoni podejmą lidera, a Chorwacja zmierzy się ze Szkocją. Trzy dni później dojdzie do rewanżów - Polski z Chorwacją i Szkocji z Portugalią.

Chorwacja - Polska 1:0 (0:0)

Bramka: Luka Modric 52.

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Sutalo, Duje Caleta-Car, Josko Gvardiol - Marko Pjaca, Mateo Kovacic (79. Mario Pasalic), Luka Modric, Borna Sosa (90+2. Ivan Perisic) - Petar Sucic (46. Luka Sucic), Igor Matanovic (69. Ante Budimir), Bruno Petkovic (69. Andrej Kramaric).

Polska: Łukasz Skorupski - Sebastian Walukiewicz, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz - Jakub Kamiński (82. Przemysław Frankowski), Kacper Urbański (62. Jakub Moder), Piotr Zieliński (62. Bartosz Slisz), Mateusz Bogusz (62. Karol Świderski), Sebastian Szymański (86. Jakub Piotrowski), Nicola Zalewski - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Mateo Kovacic, Marko Pjaca, Petar Sucic, Ante Budimir, Luka Sucic - Jan Bednarek.

Sędzia: Francois Letexier (Francja). Widzów: ok. 13 tys.