Wielkie emocje i dogrywka w drugim półfinale European League of Football

Zawodnicy Rhein Fire będą mieli okazję obronić tytuł European League of Football wywalczony w zeszłym roku. Niemcy pokonali w półfinale Stuttgart Surge i w finale zmierzą się z Vikings Vienna.

W 2023 roku to Rhein Fire okazało się najlepsze, pokonując w finale Stuttgart Surge 53:34.

Dwie pierwsze kwarty niedzielnego starcia padły łupem zawodników ze Stuttgartu, którzy wygrali je 13:7 i 7:3. Do przerwy prowadzili więc 20:10 i mieli wszystko w swoich rękach.

Wraz z upływem czasu to jednak zawodnicy Rhein Fire przeważali i doprowadzili do dogrywki. Po czterech kwartach było 23:23.

W dogrywce kluczową akcję przeprowadzili obrońcy tytułu, którzy wygrali 29:23 i w wielkim finale zmierzą się z najlepszą ekipą sezonu zasadniczego Vikings Vienna. Austriacy pokonali w sobotę Paris Musketeers 47:31.

Z kolei Panthers Wrocław zakończyli zmagania na fazie grupowej. Polacy zajęli drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, wygrywając sześć spotkań i notując tyle samo porażek.