Polka zagra w drugiej rundzie turnieju w Monastyrze

Martyna Kubka i Brytyjka Emily Appleton wygrały z parą brytyjsko-kolumbijską Freya Christie, Yuliana Lizarazo 6:7 (5-7), 6:3, 10-7 w 1. rundzie tenisowego turnieju WTA w Monastyrze w Tunezji. Spotkanie trwało godzinę i 45 minut.

Polka i Brytyjka są w Tunezji rozstawione z numerem czwartym. To one lepiej rozpoczęły mecz, szybko przełamały przeciwniczki i prowadziły już 3:0, jednak później gra się wyrównała i o wyniku pierwszego seta decydował tie-break. Minimalnie lepsze okazały się Christie i Lizarazo.

Druga partia była pod kontrolą Kubki i Appleton, które trzykrotnie przełamały rywalki, tylko raz tracąc przy tym podanie. W super tie-breaku przegrywały już 3:6, jednak później zdobyły sześć punktów z rzędu i wykorzystały drugą piłkę meczową.

Kubka to jedyna Polka, która rywalizuje w tej edycji turnieju w Monastyrze.

Wynik 1. rundy debla:

Martyna Kubka, Emily Appleton (Polska, W. Brytania, 4) - Freya Christie, Yuliana Lizarazo (W. Brytania, Kolumbia) 6:7 (5-7), 6:3, 10-7.