Co za druga połowa! Polscy piłkarze odwrócili losy meczu

fot: PAP
Z piekła do nieba. Polacy wywożą trzy punkty z Bułgarii

Reprezentacja Polski U21 pokazała niesamowity charakter, odrabiając straty i wygrywając 3:1 z Bułgarią w kluczowym meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy. Po stracie bramki w pierwszej połowie, Polacy zdominowali drugą część spotkania, strzelając aż trzy gole.

Nasza młodzieżowa reprezentacja rywalizuje w grupie eliminacyjnej z Niemcami, Bułgarią, Kosowem, Estonią i Izraelem. Do momentu meczu z Bułgarią, Polacy rozegrali siedem spotkań, z których wygrali pięć i ponieśli dwie porażki, zdobywając 15 punktów. Warto zauważyć, że Polska strzeliła aż 14 bramek, tracąc przy tym tylko 6. Spotkanie z podopiecznymi Aleksandara Dimitrova było kluczowe w kwestii awansu na młodzieżowe mistrzostwa.

Pierwszą ciekawą akcją w meczu popisali się Bułgarzy, którzy ruszyli w kontrze trzech na dwóch. Patryk Peda, co prawda, zablokował strzał jednego z napastników gospodarzy, ale piłkę przejął Martin Sorakov i technicznym strzałem zza pola karnego obił dalszy słupek bramki Kacpra Tobiasza. Polacy odpowiedzieli szybką kontrą, podczas której Jakub Kałuziński znakomicie obsłużył podaniem wbiegającego w pole karne Kacpra Kozłowskiego, jednak nasz pomocnik został powstrzymany przez wychodzącego Damyana Hristova. Niestety, w 30 minucie meczu straciliśmy bramkę po zamieszaniu w polu karnym, po którym Emil Tsenov lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się lepiej dla Polaków, którzy wyrównali już w 53 minucie. Kozłowski miękko dośrodkował spod linii końcowej, a jego wrzutkę głową wykończył Filip Szymczak. Chwilę później Biało-Czerwoni przeprowadzili fantastyczną akcję: po raz kolejny zabłysnął Kozłowski, który precyzyjnie zagrał w pole karne do Tomasz Pieńki, a ten z najbliższej odległości pokonał Hristova. W 78 minucie Polacy potwierdzili swoją przewagę. Mariusz Fornalczyk został sfaulowany w polu karnym, a Kałuziński pewnym strzałem przy prawym słupku pokonał golkipera rywali.

Dzięki temu zwycięstwu, Polska utrzymuje szanse na awans do turnieju. Przed nimi kluczowe starcia z Niemcami na własnym terenie oraz wyjazdowy mecz z Kosowem.

Bułgaria - Polska 1:3 (1:0).

Bramki: Emil Cenow (29) - Filip Szymczak (52), Tomasz Pieńko (56), Jakub Kałuziński (78-karny).

Bułgaria: Damian Hristow - Martin Atanasow (81. Martin Georgiew), Weljko Jelenkowic, Hristian Petrow, Dimitar Papazow - Kristian Stojanow (60. Emanuel Mirczew), Emil Cenow, Stanisław Szopow (81. Roberto Rajczew) - Nikola Iliew, Martin Sorakow (60. Joan Atanasow Bornosuzow), Marin Petkow (81. Antoan Stojanow).

Polska: Kacper Tobiasz - Dominik Marczuk (79. Kamil Lukoszek), Patryk Peda, Ariel Mosór, Miłosz Matysik, Arkadiusz Pyrka - Tomasz Pieńko (68. Kajetan Szmyt), Antoni Kozubal (74. Mateusz Łęgowski), Jakub Kałuziński, Kacper Kozłowski (79. Michał Rakoczy) - Filip Szymczak (68. Mariusz Fornalczyk).

Żółte kartki: Dimitar Papazow, Stanisław Szopow, Martin Atanasow, Emil Cenow, Damian Hristow, Emanuel Mirczew - Jakub Kałuziński, Miłosz Matysik.

Sędzia: Joey Kooij (Holandia).