Klasyk nie rozczarował! Wielkie emocje w starciu Holandii z Niemcami

Holandia zremisowała z Niemcami 2:2

We wtorkowy wieczór kibice futbolu mogli pasjonować się europejskim klasykiem w postaci starcia reprezentacji Holandii z Niemcami w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Narodów. Hit nie rozczarował. Po meczu pełnym zwrotów akcji ostatecznie padł remis 2:2.

Obie drużyny przystąpiły do rywalizacji w Amsterdamie w doskonałych nastrojach. Holendrzy wygrali kilka dni temu u siebie z Bośnią i Hercegowiną 5:2, natomiast Niemcy zwyciężyli na własnym boisku Węgrów 5:0.

Ostatni raz oba zespoły rywalizowały ze sobą w meczu o stawkę we wrześniu 2019 roku w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy. Wówczas "Oranje" wygrali w Hamburgu 4:2.

I tym razem kibice zobaczyli pasjonujące widowisko z udziałem dwóch finalistów mundialu 1974. Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Tijani Reijnders, który otrzymał prostopadłe zagranie z głębi pola od Ryana Gravenbercha i w sytuacji sam na sam z Marc-Andre Ter Stegenem okazał się lepszy.

Gospodarze grali bardzo dobrze i stwarzali kolejne sytuacje. Niemcy zaczęli odgrażać się dopiero w końcówce pierwszej połowy - ale skutecznie. W 38. minucie nasi zachodni sąsiedzi wykorzystali fatalne wyprowadzenie piłki Matthijsa de Ligta. Szybki przechwyt i kontrę wykończył Deniz Undav.

Gdy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni z remisem, w doliczonym czasie gry kolejny cios zadali czterokrotni mistrzowie globu. Konkretnie uczynił to Joshua Kimmich po asyście Undava.

Warto zaznaczyć, że kilka minut wcześniej z urazem mięśnia boisko na noszach opuścił defensor Holandii, Nathan Ake.

"Pomarańczowi" podnieśli się po dwóch ciosach Niemiec i w 51. minucie doprowadzili do wyrównania po golu Denzela Dumfriesa.

W stolicy Holandii więcej goli już nie padło, chociaż dogodnych sytuacji nie brakowało. Ostatecznie klasyk zakończył się remisem 2:2. W kolejnym meczu Ligi Narodów podopieczni Ronalda Koemana zmierzą się na wyjeździe z Węgrami, natomiast ekipa dowodzona przez Juliana Nagelsmanna zagra w delegacji z Bośnią i Hercegowiną.

Holandia - Niemcy 2:2 (1:2)
Bramki: Reijnders 2, Dumfries 51 - Undav 38, Kimmich 45+3

Skrót meczu Holandia - Niemcy w załączonym materiale wideo.