Porażka polskiego klubu w Lidze Mistrzów

Piłka ręczna
Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock przegrali w meczu Ligi Mistrzów.

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rozegrali swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów w grupie A. W wyjazdowym spotkaniu przegrali z mistrzem Portugalii Sportingiem Lizbona 29:34.

„Rozpoczyna się Liga Mistrzów. Jak wiadomo, są to najlepsze rozgrywki piłki ręcznej na świecie, w związku z czym naprawdę nie możemy się doczekać ich startu. Zaczynamy przeciwko bardzo trudnemu przeciwnikowi” - mówił przed meczem trener Wisły Xavi Sabate.

Wisła zainaugurowała sezon dwoma zwycięstwami w rozgrywkach Orlen Superligi i zdobyciem Superpucharu Polski - po pokonaniu Industrii Kielce. Jak się okazało, w spotkaniu Ligi Mistrzów ekipa z Płocka zanotowała pierwszą porażkę, przegrywając w Lizbonie.

Sporting prowadził do przerwy 17:14 i w drugiej połowie nie oddał prowadzenia. Ostatecznie ekipa z Lizbony pewnie wygrała 34:29.

W kolejnym meczu Wisła zmierzy się w rozgrywkach Orlen Superligi z MMTS Kwidzyn.

Sporting Lizbona - Orlen Wisła Płock 34:29 (17:14)