Niestety. Porażka polskich tenisistów w Pucharze Davisa

Niestety. Porażka polskich tenisistów w Pucharze Davisa.

Polscy tenisiści nie wygrają meczu z Koreą Południową w Pucharze Davisa. W piątek Biało-Czerwoni ponieśli dwie porażki w singlu. W niedzielę mieli szansę na zmniejszenie strat w spotkaniu deblowym. Niestety, również w nim musieli uznać wyższość rywali. Ten rezultat oznacza, że Polaków zabraknie w przyszłorocznych kwalifikacjach do przyszłorocznych finałów.

Jan Zieliński i Karol Drzewiecki zmierzyli się z duetem Yenseong Cung/Ji Sung Nam. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Oba deble wygrywały swoje gemy serwisowe. Doprowadziło to do tie-breaka, w którym więcej zimnej krwi zachowali Koreańczycy. Zwyciężyli w nim 7:3 i w całym spotkaniu wyszli na prowadzenie 1:0.

W drugiej odsłonie rywalizacji Polacy szybko doprowadzili do przełamania, lecz ich przeciwnicy chwilę później odpowiedzieli tym samym. Decydujący w tej partii okazał się punkt zdobyty przez Biało-Czerwonych przy stanie 4:4. Wtedy ponownie przełamali rywali, a następnie wygrali seta 6:4.

Stało się jasne, że losy rywalizacji rozstrzygnie trzecia partia. W niej Koreańczycy szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Przewagi nie stracili do końca seta, którego ostatecznie wygrali 6:3.

Tym samym już wiadomo, że Polacy przegrają z Koreańczykami w całym spotkaniu. W niedzielę zostanie rozegrane co najmniej jeszcze jedno starcie.

Zieliński/Drzewiecki - Chung/Nam 1:2 (6:7, 6:4, 3:6)