Porażka ZAKSY i ogromny pech Bartosza Kurka. Projekt z kompletem punktów

Siatkarze PGE Projektu Warszawa wygrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Siatkarze PGE Projektu Warszawa wygrali 3:0 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w sobotnim meczu 1. kolejki PlusLigi. Kontuzji już na początku spotkania doznał Bartosz Kurek. Na parkiecie zastąpił go Mateusz Rećko.

Ściany sprzyjały gospodarzom od samego początku tego spotkania. Warszawianie szybko wyszli na prowadzenie (7:4), ale równie szybko je stracili (7:9). Przy stanie 9:9 kontuzji doznał Bartosz Kurek. Piłka po ataku Artura Szalpuka odbiła się najpierw od Erika Shoji'ego, a później od Kurka. Kapitan ZAKSY natychmiast poprosił o zmianę. Podczas przerwy komentatorzy poinformowali, że atakujący opuścił halę i udał się na badania lekarskie.

Od momentu opuszczenia przez Kurka boiska, przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć. Kędzierzynianie walczyli o wyrównanie z całych sił (20:19), ale w końcówce gospodarze byli nie do zatrzymania. Zwyciężyli pierwszą partię 25:22.

Już od samego początku drugiej partii warszawianie zaznaczali swoją dominację (8:4). Czteropunktowa różnica utrzymywała się przez większość seta. W samej końcówce goście zniwelowali stratę (21:21) i zrobiło się bardzo nerwowo. Ostatecznie ponownie lepsi okazali się gospodarze, którzy po godzinie gry prowadzili już 2:0.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie zwieszali głów i walczyli o każdą piłkę. Niestety, to było zbyt mało na świetnie grających tego dnia zawodników Projektu. W połowie seta gospodarze "odskoczyli" na kilka punktów i tej przewagi już nie oddali. Wygrali trzecią partię 25:21 i cały mecz 3:0.

PGE Projekt Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

PGE Projekt Warszawa: Bartłomiej Bołądź, Jan Firlej, Jakub Kochanowski, Jurij Semeniuk, Artur Szalpuk, Kevin Tillie - Damian Wojtaszek (libero) - Tobias Brand, Michał Kozłowski, Linus Weber, Andrzej Wrona.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Daniel Chitigoi, Marcin Janusz, Bartosz Kurek, Mateusz Poręba, Rafał Szymura, Karol Urbanowicz - Eric Shoji (libero) - Igor Grobelny, Kajetan Kubicki, Mateusz Rećko.