Polak wygrał w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim! To jego pierwszy triumf w karierze

Mateusz Polaczyk

Mateusz Polaczyk triumfował w konkurencji K1 w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim we włoskiej miejscowości Ivrea. To jego pierwsze zwycięstwo w karierze. Dziewiąta w tej specjalności była srebrna medalistka olimpijska z Paryża Klaudia Zwolińska.

36-letni Polaczyk, 13. zawodnik tegorocznych igrzysk w K1, do finału awansował z 10., czyli ostatniego możliwego miejsca. W decydującej rozgrywce jednak popłynął bezbłędnie, o 0,48 s wyprzedzając Francuza Anatole'a Delassusa oraz o 1,11 Słoweńca Petera Kauzera.

W tym sezonie Polak po raz drugi stanął na podium pucharowych zawodów - w czerwcu był drugi w Pradze. Po raz pierwszy w karierze w najlepszej "trójce" PŚ znalazł się w 2012 roku także w stolicy Czech, krótko po igrzyskach w Londynie, w których był czwarty.

W rywalizacji kobiet w dziewiąta była Zwolińska, a zwyciężyła piąta w Paryżu Włoszka Stefanie Horn.

W C1 kobiet najlepsza okazała się Gabriela Satkova z Czech, a Aleksandra Stach była 20. Męskie zmagania w tej konkurencji wygrał Słoweniec Benjamin Savsek, a najlepszy z Biało-Czerwonych Szymon Nowobilski, który odpadł w półfinale, uplasował się na 21. pozycji.