Znamy diagnozę! ZAKSA wydała komunikat ws. kontuzji Bartosza Kurka

Znamy diagnozę! ZAKSA wydała komunikat ws. kontuzji Bartosza Kurka.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wydała komunikat w sprawie stanu zdrowia Bartosza Kurka. Atakujący został trafiony piłką w twarz i opuścił halę w trakcie meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z PGE Projektem Warszawa.

Poznaliśmy więcej szczegółów w sprawie stanu zdrowia Bartosza Kurka! Polski atakujący nieforutnnie został trafiony piłką w twarz. Do zdarzenia doszło na początku pierwszego seta meczu Projekt - ZAKSA. Od razu po zdarzeniu zawodnik poprosił o zmianę, a chwilę później opuścił halę pod opieką sztabu medycznego.

W niedzielę klub wydał komunikat po zdiagnozowaniu stanu zdrowia utytułowanego siatkarza.

"W związku z urazem, jakiego Bartosz Kurek doznał podczas pierwszego meczu PlusLigi sezonu 2024/2025 kapitana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czeka przerwa w grze i treningach" - poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

Jak przekazała ZAKSA w dalszej części informacji, w najbliższych dniach atakujący będzie przebywał pod opieką lekarską.

"Bartosz Kurek w pierwszym secie sobotniego meczu PlusLigi z PGE Projektem Warszawa doznał urazu oka. W ciągu najbliższych dni kapitan naszego zespołu będzie pod stałą kontrolą okulistyczną, co będzie skutkowało przerwą w treningach." - dodał kędzierzyński klub.

Sobotnie spotkanie pierwszej kolejki PlusLigi zakończyło się wynikiem 3:0 dla siatkarzy PGE Projektu Warszawa. Atakującego reprezentacji Polski w składzie ZAKSY zastąpił Mateusz Rećko.