Skra zwycięska na trudnym terenie! Dobre rozpoczęcie sezonu siatkarzy z Bełchatowa

PGE GiEK Skra Bełchatów rozpoczęła sezon 2024/2025 od zwycięstwa

PGE Skra Bełchatów wygrała z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1 w meczu pierwszej kolejce PlusLigi. Siatkarze prowadzeni przez Gheorghe'a Cretu przegrali pierwszego seta, ale w trzech kolejnych byli już lepsi od swoich rywali. MVP wybrano Amina Esmaeilnezhada.

Na początku tego spotkania to goście wyszli na prowadzenie (2:5), ale jedna seria punktowa w wykonaniu olsztynian odwróciła sytuację. W tej partii prowadzenie zmieniało się jeszcze kilkukrotnie, a w końcówce zrobiło się bardzo nerwowo (19:18). Szczęście sprzyjało gospodarzom i po chwili było już 21:18. Skra znów odrobiła stratę, miała nawet piłki setowe, ale ostatecznie podopieczni Gheorghe'a Cretu przegrali pierwszą partię 27:29.

Druga odsłona tego starcia przebiegała już znacznie spokojniej. Oba zespoły dawały z siebie wszystko i nikt nie chciał odpuścić nawet na moment. W ataku brylowali Amin Esmaeilnezhad z Bełchatowa i Nicolas Szerszeń z Olsztyna. Tym razem w końcówce odrobinę lepsi okazali się goście i to spotkanie rozpoczynało się na nowo.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy Skry (3:5), ale po chwili rywalizacja się wyrównała. W pewnym momencie goście znów zaczęli "uciekać" punktowo. Wszystko rozpoczęło się od punktowej zagrywki Zigi Sterna, która zapoczątkowała serię bełchatowian. Olsztynianie próbowali odrabiać straty, ale tym razem im się nie powiodło. Siatkarze Cretu wygrali tę partię i w całym meczu prowadzili już 2:1.

W czwartej odsłonie bełchatowianie postawili kropkę nad "i". Szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (7:12), którą utrzymywali do samego końca. Gospodarze coraz mniej wierzyli w swoje zwycięstwo, a Skra grała z dużym spokojem. Pewnie wygrali czwartego seta i cały mecz 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (29:27, 21:25, 22:25, 18:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Manuel Armoa, Paweł Cieślik, Szymon Jakubiszak, Jan Hadrava, Nicolas Szerszeń, Eemi Tervaportti - Kuba Hawryluk (libero) - Daniel Gąsior, Mateusz Janikowski, Karol Jankiewicz, Jakub Majchrzak, Dawid Siwczyk.

PGE GiEK Skra Bełchatów: Amin Esmaeilnezhad, Miran Kujundzic, Bartłomiej Lemański, Grzegorz Łomacz, Pavle Peric, Łukasz Wiśniewski - Rafał Buszek (libero) - Kajetan Marek (libero), Wiktor Nowak, Ziga Stern, Krystian Walczak.