Dobry start i... fatalny finisz gospodarzy. Norwid bez punktów na start sezonu PlusLigi.

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa przegrał 1:3 z zespołem Ślepska Malow Suwałki w pierwszej kolejce siatkarskiej PlusLigi. Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie, aby w trzech kolejnych setach kompletnie oddać inicjatywę siatkarzom z Suwałk.

Od początku swoją dominację na boisku zaznaczyli siatkarze z Częstochowy. Gospodarze wysoko prowadzili za sprawą świetnej zagrywki i skutecznych ataków. Dobrze spisywali się skrzydłowi Patrik Indra i Bartłomiej Lipiński, a goście mieli niewiele do powiedzenia na wyśmienitą formę częstochowian. Set zakończył się wynikiem 25:20.

Drugi set to jednak drugie, znacznie mniej atrakcyjne oblicze gospodarzy. Chaos wręcz emanował z boiskowych poczynań ekipy Norwida, a sytuację skrzętnie wykorzystywał Ślepsk. Duża w tym zasługa Bartosza Filipiaka, który nie tylko punktował serwisem, ale także dobrze atakował doprowadzając do remisu.

Trzecia i czwarta partia to już znacznie więcej falowania po obu stronach siatki i o ile w ostatniej partii Ślepsk zaczął dominować nad swoimi rywalami, tak w trzecim secie złe przyjęcie nie wspomagało poziomu gry gospodarzy i gości. W końcu jednak więcej zimnej krwi okazał Paweł Halaba, a dużo mniej miał jej Indra, który zakończył mecz dwoma zablokowanymi atakami.

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:20, 18:25, 23:25, 17:25)

MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk Malow Suwałki)

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa: Sebastian Adamczyk, Milad Ebadipour, Patrik Indra, Quinn Lester Isaacson, Bartłomiej Lipiński, Daniel Popiela - Mateusz Masłowski (libero) - Mateusz Borkowski, Damian Kogut, Tomasz Kowalski, Bartosz Schmidt.

Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Quentin Jouffroy, Henrique Dantas Nobrega Honorato, Matias Sanchez, Konrad Stajer - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Bartosz Firszt, Joaquin Gallego, Marcin Krawiecki, Antoni Kwasigroch, Damian Wierzbicki.