Kolejna porażka Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" w strefie spadkowej

ŁKS Łódź wygrał z Wisłą Kraków.

Kolejna porażka Wisły Kraków w Betclic 1 Lidze. Tym razem "Biała Gwiazda" przegrała na wyjeździe 1:3 z ŁKS Łódź.

ŁKS prowadził 2:0 już po niespełna dwóch kwadransach. Gola na 1:0 strzelił Andreu Arasa, natomiast rezultat podwyższył Stefan Feiertag.

Po przerwie gospodarze dołożyli trzecie trafienie. W 71. minucie golkipera Wisły z rzutu karnego pokonał Michał Mokrzycki. Jak się okazało, goście strzelili honorowego gola w doliczonym czasie gry - rozmiary porażki zmniejszył kapitan Alan Uryga.

ŁKS wygrał piąty mecz z rzędu i na dobre dołączył do czołówki. Ekipa z Łodzi ma na swoim koncie 16 punktów.

Taki wynik oznacza, że Wisła znalazła się w strefie spadkowej do II ligi. Ekipa z Krakowa ma na swoim koncie sześć zdobytych punktów w siedmiu meczach. Piłkarze Kazimierza Moskala do pierwszego "bezpiecznego" miejsca tracą dwa punkty, ale mają o dwa mecze rozegrane mniej od innych drużyn ze względu na grę w eliminacjach europejskich pucharów.

ŁKS Łódź - Wisła Kraków 3:1 (2:0)
Bramki: Arasa 10, Feiertag 28, Mokrzycki 71 (rzut karny) - Uryga 90+7

Żółte kartki: Piotr Głowacki, Andreu Arasa - Olivier Sukiennicki, Alan Uryga, Igor Łasicki.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 8 328