Nieprawdopodobny mecz tenisowy! Takie coś praktycznie się nie zdarza

Karol PłatekTenis
Laura Siegemund

Tenisistki Laura Siegemund i Xiyu Wang w 1/8 finału turnieju WTA 250 na kortach twardych w Hua Hin rozegrały najdłuższy mecz od 2011 roku. Ich pojedynek trwał cztery godziny i dziewięć minut. Ostatecznie Niemka pokonała Chinkę 7:6 (7-3), 4:6, 7:6 (7-1).

Trzeci set trwał aż godzinę i 39 minut. Podobnie jak pierwsza partia, również zakończył się tie-breakiem wygranym przez Siegemund, choć Wang prowadziła już 6:5. Mecz zakończył się podwójnym błędem serwisowym Chinki.

To zdecydowanie najdłuższy pojedynek rozegrany w tym roku w cyklu WTA. Wcześniej to miano przysługiwało meczowi pierwszej rundy kwietniowego turnieju w Charleston, rozegranemu przez Amerykankę Katie Volynets i Holenderkę Arantxę Rus, które spędziły na korcie trzy godziny i 45 minut.

Był to również najdłuższy mecz w cyklu WTA od 13 lat. W 2011 roku pojedynek trwający 4 godziny i 44 minuty w Australian Open rozegrały Włoszka Francesca Schiavone i Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

Siegemund w tym roku rozegrała kilka długich pojedynków. Jej kwietniowy mecz z Ukrainką Martą Kostjuk w Stuttgarcie trwał trzy godziny i dziewięć minut.

Rywalką Siegemund w ćwierćfinale będzie Chinka Xinyu Wang lub reprezentująca Hiszpanię Rebeka Masarova. W turnieju w Hua Hin udział bierze Magda Linette. Poznanianka o ćwierćfinał zagra w czwartek ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.