Niespodziewany bohater hitu PlusLigi! Zastąpił siatkarską gwiazdę i zagrał kapitalnie (WIDEO)

Robert MurawskiSiatkówka
Arkadiusz Żakieta - MVP meczu Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia.

W hicie PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali Asseco Resovię 3:0, ale początek meczu nie był dla mistrzów Polski łatwy. Ich grę odmieniły zmiany w końcówce pierwszego seta. Bohaterem spotkania został niespodziewanie rezerwowy atakujący Arkadiusz Żakieta.

W pierwszym secie hitowego starcia z Asseco Resovią ekipie Jastrzębskiego Węgla wyraźnie nie szło. Trener Marcelo Mendez dokonał dwóch zmian – rozgrywający Juan Ignacio Finoli wszedł za Benjamina Toniuttiego, a atakujący Arkadiusz Żakieta za Łukasza Kaczmarka. Zmiennicy zaprezentowali się na tyle dobrze, że pozostali na boisku do końca meczu.

Kapitalny występ zaliczył Żakieta. Seria jego dobrych zagrywek w końcówce odwróciła losy pierwszego seta. Jastrzębianie przegrywali już 21:24, a wygrali 26:24. Do tego dołożył skuteczną grę w ataku i był najlepiej punktującym graczem meczu. Wywalczył 14 oczek (11/15 = 73% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok) i zasłużenie odebrał nagrodę MVP.

Arkadiusz Żakieta (rocznik 1992) na parkietach PlusLigi zadebiutował w sezonie 2022/23 w barwach klubu MKS Ślepsk Malow Suwałki. Wcześniej grał głównie na pierwszoligowych boiskach, gdzie reprezentował m.in. KPS Siedlce, AZS AGH Kraków, Norwid Częstochowa i Legię Warszawa. W czasach juniorskich występował w zespołach MOS Wola Warszawa i AZS Politechniki Warszawskiej. Przed sezonem 2024/25 trafił z Suwałk do Jastrzębskiego Węgla.

Arkadiusz Żakieta - najlepsze akcje w meczu Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów (3:0) w materiale wideo: