On się nie zatrzymuje! Robert Lewandowski wyrównał najlepszy wynik w historii

FC Barcelona pokonała Villarreal CF 5:1 w spotkaniu szóstej kolejki La Liga. Dwie bramki dla "Dumy Katalonii" zdobył Robert Lewandowski. Tym samym polski napastnik wyrównał kolejny rekord w swojej karierze. 36-latek został najskuteczniejszym Polakiem w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Niemniej jednak warto wspomnieć, że nie prowadzi w tej klasyfikacji samodzielnie.

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 20. i 35. minucie gry. W drugiej połowie kapitan reprezentacji Polski stanął przed szansą na skompletowanie hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Gole strzelone w meczu z Villarreal stanowiły dla niego trafienia numer 47. i 48. W ten sposób napastnik Barcelony zrównał się pod tym względem z Janem Urbanem.

Aktualny trener Górnika Zabrze również ma na swoim koncie 48 trafień na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. 57-krotny reprezentant Polski zdobywał bramki dla Osasuny Pampeluna i Realu Valladolid. Urban od połowy lat 90. przewodził w klasyfikacji najskuteczniejszych Polaków w La Liga. Wszystko wskazuje na to, że najbliższych dniach lub tygodniach jego rekord zostanie pobity. Lewandowski potrzebuje do tego tylko jednego gola.

Były gracz Bayernu Monachium jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców hiszpańskiej elity. Do tej pory zapisał na swoim koncie sześć trafień. Tuż za jego plecami znajduje się inny zawodnik Barcelony - Raphinha. Brazylijczyk dotąd w tym sezonie pięciokrotnie posyłał piłkę do siatki.

Szansę na wyprzedzenie Urbana Lewandowski będzie miał już w najbliższą środę. Wtedy Barcelona przed własną publicznością zmierzy się z Getafe.

W środowym meczu z Getafe RL9 strzeli kolejnego gola?