Świetny występ Polaka w Pucharze Świata. Do podium zabrakło tak niewiele...

Mateusz Polaczyk

Mateusz Polaczyk zajął czwarte miejsce, a Klaudia Zwolińska była szósta w crossie w finałowych zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w hiszpańskim La Seu d’Urgell. Zwyciężyli Brytyjczyk Joseph Clarke i jego rodaczka Mallory Franklin.

Końcówka sezonu jest bardzo udana dla Polaczyka, który przed tygodniem we włoskiej Ivrei triumfował w konkurencji K1 i zajął siódme miejsce w crossie.

W fazie zasadniczej niedzielnego crossu najpierw wygrał wyścig w 1/8 finału, później z drugiej pozycji awansował do półfinału i finału, w którym jednak popełnił błąd na pierwszej bramce i został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Jakub Brzeziński był 27., Mikołaj Mastalski - 45., a Michał Pasiut - 53.

Zwolińska, wicemistrzyni olimpijska z Paryża w K1, w półfinale crossu uplasowała się na trzecim miejscu, m.in. za słynną Australijką Jessicą Fox i zajęła szóstą lokatę w zawodach.

W klasyfikacji generalnej PŚ w crossie Polaczyk był szósty, a Zwolińska zajęła 11. pozycję.

W konkurencji K1 Zwolińska była piąta, a Polaczyk - 10, natomiast w C1 najlepsza polska slalomistka została sklasyfikowana na 14. miejscu.