Wisła Kraków wygrała Ligę Mistrzów!

Wisła Kraków wygrała finałowy turniej Ligi Mistrzów w amp futbolu, który od piątku rozgrywany był we włoskim Sassuolo.

Wisła Kraków wygrała finałowy turniej Ligi Mistrzów w amp futbolu, który od piątku rozgrywany był we włoskim Sassuolo. W decydującym meczu „Biała Gwiazda” pokonała hiszpański CD Flamencos Amputados Sur 2:1 (1:0).

Krakowianie prowadzenie objęli w 13. minucie po strzale Przemysława Świercza. Wyrównał w 46. minucie Aitor Palomeque Florido, a dwie minuty później zwycięską bramkę zdobył David Mendes.

"Biała Gwiazda” przełamała serię dwóch kolejnych porażek w finale Ligi Mistrzów z tureckimi zespołami. Przed dwoma laty w Krakowie wiślacy przegrali 2:5 z tureckim Etimesgut, a w ubiegłym roku 2:3 z Sahinbey.

Wisła w Sassuolo odniosła komplet zwycięstw. W grupie pokonała kolejno turecki Sahinbey 3:0, angielski Everton Liverpool 8:0 i irlandzki Cork City 3:1. W półfinale krakowianie wygrali 4:1 z włoskim zespołem Vicenza Calcio Amputati.

W finałowym turnieju Wisła zagrała w składzie: Igor Woźniak - Przemysław Świercz, Kamil Grygiel, Harry Ash, David Mendes, Krystian Kapłon, Jakub Kożuch, Matthew Dean i Kamil Rosiek. Trenerem zespołu jest Bogdan Kapłon.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola i kończyny górnej u bramkarzy. Mecz trwa 2x25 minut.