Siatkarze z Nysy rozpoczęli sezon! Pewnie ograli rywali na wyjeździe

Robert MurawskiSiatkówka
PSG Stal Nysa jako ostatnia z szesnastu drużyn PlusLigi rozpoczęła sezon 2024/2025.

GKS Katowice przegrał z PSG Stalą Nysa 0:3 w spotkaniu 2. kolejki PlusLigi. Dotknięci skutkami powodzi siatkarze z Nysy, rozegrali swój pierwszy ligowy mecz w obecnym sezonie i bardzo pewnie pokonali drużynę z Katowic. GKS zagrał już po raz trzeci i po raz trzeci przegrał w trzech setach.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze PSG Stali (5:8), którzy utrzymywali wyraźną przewagę na przestrzeni seta (10:15, 14:20). Byli skuteczniejsi w ataku i potrafili zatrzymać rywali blokiem. Gospodarze próbowali gonić wynik, ale popełniali sporo błędów w polu serwisowym. W końcówce dwa asy dla Stali zaserwował Dawid Dulski (16:24), a brakujący punkt dał nysanom serwis rywali w siatkę (17:25).

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Katowiczanie uzyskali przewagę, gdy serią dobrych zagrywek popisał się Joshua Tuaniga (10:8). Później odskoczyli na trzy oczka (14:11), goście odrobili jednak straty i wynik krążył wokół remisu. W końcówce GKS prowadził 22:20, ale Stal wygrała trzy kolejne akcje i po asie Konrada Jankowskiego było 22:23. Dwie ostatnie akcje padły łupem gości. Najpierw Wojciech Włodarczyk obił blok rywali, a po chwili Dawid Dulski zamknął seta skutecznym atakiem (23:25).

W trzecim secie siatkarze z Nysy wygrali serię akcji od stanu 7:7 do 7:12 i przejęli inicjatywę. W środkowej części utrzymywali skuteczność w ofensywie i pewnie punktowali przeciwników, którzy popełniali sporo błędów (14:20). Dulski wywalczył piłkę meczową (16:24), a dwie akcje później zakończył rywalizację skutecznym atakiem (17:25).

Skrót meczu GKS - Stal:

Najwięcej punktów: Jewhenij Kisiluk (14) – GKS; Dawid Dulski (14), Michał Gierżot (13) – PSG Stal. Goście byli skuteczniejsi w ataku, dominowali w bloku (2–9) i popełnili mniej błędów. MVP: Kellian Motta Paes.

GKS Katowice – PSG Stal Nysa 0:3 (17:25, 23:25, 17:25)

GKS: Bartłomiej Krulicki, Joshua Tuaniga, Jewhenij Kisiluk, Łukasz Usowicz, Damian Domagała, Alexander Berger – Bartosz Mariański (libero) oraz Krzysztof Gibek, Bartosz Gomułka, Aymen Bouguerra, Damian Hudzik. Trener: Grzegorz Słaby.
Stal: Wojciech Włodarczyk, Nicolas Zerba, Dawid Dulski, Michał Gierżot, Konrad Jankowski, Kellian Motta Paes – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Kosiba, Remigiusz Kapica. Trener: Daniel Pliński.