Siatkarze Projektu zdemolowali rywali! Bezdyskusyjne zwycięstwo

Robert MurawskiSiatkówka
PlusLiga: Siatkarze PGE Projektu Warszawa pewnie wygrali z drużyną Nowak-Mosty MKS Będzin.

W meczu 2. kolejki PlusLigi drużyna Nowak-Mosty MKS Będzin przegrała z PGE Projektem Warszawa 0:3. Siatkarze ze stolicy dominowali na parkiecie i pewnie wygrali na wyjeździe; odnieśli już trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie, bo jeden mecz rozegrali awansem.

W pierwszych fragmentach premierowej partii gospodarze dotrzymywali kroku faworyzowanym przeciwnikom (9:9). Później serią dobrych zagrywek popisał się Artur Szalpuk (9:14), dwa asy dołożył Bartłomiej Bołądź (11:19) i te dwa popisy w polu serwisowym właściwie rozstrzygnęły seta. W końcówce Projekt miał sytuację pod kontrolą i wygrał bardzo pewnie (18:25).

Druga odsłona nie miała wielkiej historii. Siatkarze ze stolicy szybko odskoczyli na kilka punktów (4:8). W dalszej fazie seta powiększali przewagę, nawet gdy trener Piotr Graban dokonał kilku zmian w składzie. Dominowali w ataku, punktowali blokiem i pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował skutecznym atakiem Linus Weber (15:25).

Początek trzeciego seta był bardziej optymistyczny dla gospodarzy (5:3), ale Projekt szybko odwrócił wynik po dwóch asach Webera (6:7). Od tego momentu przyjezdni utrzymywali przewagę. Nadal byli lepsi w ofensywie, a punktową zagrywkę dołożyli Tobias Brand (12:16) i Andrzej Wrona (17:22). Autowe ataki rywali dały Projektowi dwa ostatnie punkty w tym spotkaniu (18:25).

Skrót meczu MKS - Projekt:

Najwięcej punktów: Damian Schulz (14) – MKS; Bartłomiej Bołądź (11) – Projekt. Dominacja drużyny ze stolicy w każdym elemencie. Gospodarze byli mniej skuteczni w ataku (37%–55%), gorzej punktowali zagrywką (1–7) oraz blokiem (5–12) i popełnili więcej błędów własnych. MVP: Jan Firlej.

3:0 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, 3:0 z GKS Katowice (awansem z 8. kolejki) oraz 3:0 z Nowak-Mosty MKS Będzin – siatkarze Projektu zaliczyli udany początek sezonu. Beniaminek z Będzina, po zwycięstwie na inaugurację 3:0 z GKS, poniósł pierwszą porażkę.

Nowak-Mosty MKS Będzin – PGE Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 15:25, 18:25)

MKS: Grzegorz Pająk, Dominik Depowski, Walerij Todua, Damian Schulz, Brandon Koppers, Mateusz Siwicki – Maciej Olenderek (libero) oraz Adrian Kopij, Filip Popiwczak (libero), Artur Ratajczak, Luka Tadić, Bartłomiej Wójcik. Trener: Dawid Murek.
Projekt: Jurij Semeniuk, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie – Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Kozłowski, Linus Weber, Tobias Brand, Jędrzej Gruszczyński (libero), Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Karol Borkowski. Trener: Piotr Graban.