Tym golem Robert Lewandowski przeszedł do historii! Kolejna wygrana Barcelony

Robert Lewandowski
Wynik otworzył Robert Lewandowski.

Barcelona wygrała kolejny mecz w hiszpańskiej ekstraklasie. Tym razem Duma Katalonii ograła u siebie Getafe. Triumf swojemu klubowi zapewnił Robert Lewandowski, który tym samym został najskuteczniejszym Polakiem w historii tych rozgrywek.

Barcelona wyszła na prowadzenie w 19. minucie właśnie za sprawą trafienia Lewandowskiego. Był to jego 49. gol w La Liga - tym samym były napastnik Bayernu Monachium został najskuteczniejszym Polakiem w historii hiszpańskiej ekstraklasy. 48 trafień ma na swoim koncie Jan Urban, który spadł na drugie miejsce w klasyfikacji.

Ostatecznie Barcelona wygrała 1:0 po bramce "Lewego", który przebywał na murawie przez 77 minut. Piłkarze Hansiego Flicka są liderami tabeli z siedmioma zwycięstwami w siedmiu kolejkach. Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców - siedem goli w siedmiu spotkaniach.

Lada chwila piłkarzem Barcelony ma zostać Wojciech Szczęsny. Były bramkarz reprezentacji Polski ma podpisać z Dumą Katalonii roczny kontrakt.

Barcelona - Getafe 1:0 (1:0)
Bramka: Lewandowski 19