Pierwsza porażka po spadku z PlusLigi! Rywale byli bezlitośni dla siatkarzy z Radomia

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarze Czarnych Radom ponieśli pierwszą porażkę w obecnym sezonie.

Drużyna ChKS Chełm pokonała WKS Czarnych Radom 3:1 w meczu 3. kolejki PLS 1. Ligi siatkarzy. Zespół z Radomia poniósł pierwszą ligową porażkę po spadku z PlusLigi. ChKS wygrał trzeci mecz w tym sezonie i jest liderem tabeli.

Premierową partię gospodarze wygrali bardzo pewnie 25:17. Druga odsłona toczyła się przy przewadze radomian. Siatkarze ChKS gonili wynik, ale w końcówce lepsi byli Czarni (21:25).

W trzeciej odsłonie wynik długo krążył wokół remisu, w środkowej części seta inicjatywę uzyskali gospodarze. W kluczowym momencie dwa asy posłał Paweł Rusin (22:17), a Jędrzej Goss ustalił wynik na 25:22. Czwerty set to dominacja siatkarzy z Chełma. W końcówce, po punktowym bloku różnica wynosiła dziesięć oczek (21:11). Spotkanie zamknął skutecznym atakiem Łukasz Swodczyk (25:15).

Najwięcej punktów: Jędrzej Goss, Łukasz Łapszyński, Łukasz Swodczyk, Paweł Rusin – ChKS; Jan Siemiątkowski (15), Kristaps Smits (14) – Czarni. Gospodarze lepiej przyjmowali, byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (5–1) oraz blokiem (9–5). MVP: Łukasz Łapszyński.

Skrót meczu ChKS Chełm - Czarni Radom:

ChKS Chełm odniósł trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie. Wcześniej pokonał AZS AGH Kraków 3:0 oraz SMS PZPS Spała 3:0. WKS Czarni Radom nie rozegrali meczu 1. kolejki z KSR Gliwice, a w drugiej wygrali u siebie z BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2.

ChKS Chełm – WKS Czarni Radom 3:1 (25:17, 21:25, 25:22, 25:15)

ChKS: Łukasz Łapszyński, Mariusz Marcyniak, Jędrzej Goss, Paweł Rusin, Łukasz Swodczyk, Jay Blankenau – Bartosz Fijałek (libero). Trener: Krzysztof Andrzejewski.
Czarni: Tomasz Kalembka, Kamil Durski, Kristaps Smits, Mariusz Schamlewski, Jan Siemiątkowski, Jakub Rohnka – Paweł Filipowicz (libero) oraz Kajetan Tokajuk, Bartosz Sławiński, Jakub Serewis. Trener: Krzysztof Michalski.