Polski talent znowu błyszczy. Asystą przypieczętował zdobycie trofeum

fot: PAP

Piłkarz Los Angeles FC Mateusz Bogusz zanotował asystę przy golu Oliviera Giroud, a jego drużyna pokonała Sporting Kansas City 3:1 po dogrywce w finale US Open Cup. To pierwsze trofeum reprezentanta Polski w amerykańskim klubie.

W 53. min Bogusz podał do stojącego przed bramką francuskiego napastnika, który dopełnił formalności. Jednak później Erik Thommy wyrównał na 1:1, więc potrzebna była dogrywka. W 102. min Omar Campos wykonał rajd w pole karne, który zakończył skutecznym strzałem na 2:1. W drugiej części dogrywki Kei Kamara głową ustalił wynik meczu na 3:1.

Los Angeles FC wygrało US Open Cup po raz pierwszy w historii. Oprócz Bogusza po to trofeum sięgnęło w przeszłości kilku innych polskich piłkarzy: Piotr Nowak, Roman Kosecki, Jerzy Podbrożny, którzy grali w Chicago Fire oraz Robert Warzycha z Columbus Crew.

Bogusz jest wychowankiem Ruchu Chorzów, w 2019 roku został pozyskany przez Leeds United, jednak nie przebił się do składu angielskiego klubu. Po kilku wypożyczeniach, w marcu 2023 roku zdecydował się podpisać kontrakt z Los Angeles FC.

We wrześniu Bogusz pierwszy raz został powołany do seniorskiej reprezentacji Polski i zadebiutował w meczu Ligi Narodów z Chorwacją (0:1).