Trzecia porażka mistrzów Polski w Lidze Mistrzów

Piłka ręczna
Piłkarze ręczni Orlen Wisły przegrali w Płocku z Paris Saint-Germain.

Piłkarze ręczni Orlen Wisły przegrali w Płocku z Paris Saint-Germain 23:24 (13:13) w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. To trzecia porażka mistrzów Polski w tych rozgrywkach.

Początek w wykonaniu gospodarzy nie był zbyt udany, ale stopniowo nabierali rozpędu, czym zaskoczyli utytułowanego rywala. Gdyby nie kilka zmarnowanych dogodnych sytuacji do przerwy mogli prowadzić różnicą kilku goli.

Zaczęło się od 2:0 dla gości. I wtedy swoją serię udanych akcji rozpoczęli płocczanie. Głównie za sprawą Daszka w czwartej minucie już prowadzili 3:2. W 11. min skrzydłowy Orlenu wyprowadził na prowadzenie swoją drużynę 7:4. Dzięki m.in. dobrej grze w bramce Viktora Gisli Hallgrimssona tę przewagę długo udawało się utrzymywać.

Od 22. minuty i stanu 11:8 goście zaczęli odrabiać straty. Skuteczny był zwłaszcza Luc Steins, który w 26. minucie doprowadził do wyrównania 11:11. W bramce gości coraz trudniejszą zaporę stanowił Palicka, swoje dodał też były gracz płockiego zespołu, obrotowy Kamil Syprzak, który w całym meczu zdobył siedem bramek. Do końca pierwszej połowy wiele się nie zmieniło i do szatni gracze schodzili przy remisie 13:13.

Od 37. min, kiedy Wisła wygrywała 15:13 kilka udanych interwencji Palicki i znów był remis - 16:16 (43. min). Gospodarzom coraz częściej przydarzały się błędy, co rywale skrzętnie wykorzystali i na osiem minut przed końcem prowadzili 22:19.

Gospodarze nie poddawali się i dzięki ogromnej determinacji mogli doprowadzić do wyrównania. Na minutę przed końcem Daszek trafił do pustej bramki, a chwilę potem - 20 sekund przed końcową syreną - znakomitą okazję zmarnował Lovro Mihic. Goście jeszcze raz "wyciągnęli pomocną dłoń" i dziewięć sekund przed końcem popełnili faul w ataku. "Nafciarze" zdążyli wywalczyć rzut karny, ale Daszek nie wykorzystał tej szansy.

Orlen Wisła Płock - Paris Saint-Geremain 23:24 (13:13)

Orlen Wisła: Mirko Alilovic, Victor Hallgrimsson – Michał Daszek 8, Tomas Piroch 2, Mitja Janc, Marko Panic, Leon Susnja 1, Miha Zarabec 2, Gergo Fazekas 2, Przemysław Krajewski 1, Mirad Terzic, Dawid Dawydzik 2, Lovro Mihic 2, Zoltan Szita 3, Tim Cokan.

PSG: Andreas Palicka 2, Jannick Green - Mathieu Grebille 1, Luka Karabatic, Gautier Loredon, Yahia Omar Khaled, Konrad-Wallem Peleka, Elohim Prandi 5, Kent Robin Tonnesen, Ferran Sole 3, Luc Steins 6, Kamil Syprzak 7.

Kary: Wisła - 8, PSG - 10 min.