Ambitna gra nie wystarczyła na faworytki! Łódzkie siatkarki rozpoczęły sezon od zwycięstwa

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarki Stali przegrały z Grot Budowlanymi w pierwszej kolejce Tauron Ligi.

Siatkarki ITA Tools Stali Mielec przegrały z drużyną PGE Grot Budowlanych Łódź 0:3 w meczu pierwszej kolejki Tauron Ligi. Gospodynie ambitnie walczyły, ale zaliczane do grona faworytek obecnego sezonu łodzianki rozstrzygnęły rywalizację w trzech setach.

W pierwszym secie gra obu ekip falowała. Po wyrównanym początku przewagę uzyskały łodzianki (6:9), ale w środkowej części seta gospodynie odwróciły wynik (14:11). Siatkarki Grot Budowlanych wyrównały, a w końcówce popisały się punktową serią przy zagrywkach Alicji Grabki (19:24). Przyjezdne długo nie potrafiły jednak postawić kropki nad "i", dopiero zepsuta zagrywka rywalek dała im brakujący punkt (23:25).

Mielczanki przeważały od początku drugiej odsłony (8:4). Grały pewnie, skutecznie i powiększały punktowy dystans (16:11). Siatkarki Grot Budowlanych ruszyły w pogoń i po ataku Sasy Planinsec z przechodzącej piłki wyrównały (18:18). Gospodynie znów odskoczyły (21:18), ale i tym razem końcówka należała do łodzianek. Wykorzystały błędy przeciwniczek, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakowała Małgorzata Lisiak (23:25).

Siatkarki z Łodzi efektownie rozpoczęły trzecią partię – po asie Grabki było 1:5. Zaczęły jednak popełniać błędy i Stal błyskawicznie wyrównała (6:6). Faworytki nie zamierzały jednak przedłużać rywalizacji. W środkowej części seta dominowały na parkiecie i powiększały przewagę (10:14, 12:18), pewnie zmierzając po zwycięstwo. Piłkę meczową wywalczyła Terry Enweonwu, a chwilę później Karolina Drużkowska skutecznie zaatakowała z przechodzącej piłki (17:25).

Skrót meczu Stal - Budowlani:

Najwięcej punktów: Oliwia Sieradzka (14) – Stal; Sasa Planinsec (14), Weronika Sobiczewska (10) – Budowlani. Łodzianki były skuteczniejsze w ataku i lepiej punktowały zagrywką (2–6). MVP: Saša Planinšec (11/14 = 79% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

ITA Tools Stal Mielec – PGE Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)

Stal: Emilia Mucha, Agata Milewska, Oliwia Sieradzka, Katarzyna Bagrowska, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Walczak – Klaudia Łyduch (libero) oraz Zuzanna Kuligowska, Aleksandra Adamczyk. Trener: Mateusz Grabda.
Budowlani: Sasa Planinsec, Alicja Grabka, Paulina Damaske, Dominika Sobolska-Tarasova, Weronika Sobiczewska, Jelena Blagojević – Justyna Łysiak (libero) oraz Karolina Drużkowska, Małgorzata Lisiak, Terry Enweonwu, Ewelina Wilińska. Trener: Maciej Biernat.