Co za forma! Polak najlepszy w wymagających zawodach

Robert IwanekInne
Aleksander Fularczyk wygrał niezwykle wymagającą próbę terenową podczas Baborówko Driving Show

Aleksander Fularczyk zachwycił publiczność podczas drugiego dnia międzynarodowych zawodów Baborówko Driving Show. Polak okazał się najlepszy w bardzo widowiskowym i wyjątkowo wymagającej próbie terenowej Maraton CAIO4*-H2 o puchar Duon Dystrybucja!

Zawodnicy musieli w tym roku zmierzyć się z wyjątkowo trudną trasą, która z okolicznych pól przechodziła w serię niezwykle ciasnych przeszkód (niektóre umieszczone były w wodzie), wymagających niebywałej zwinności koni i doskonałej zręczności sportowców.

Z wymagającym maratonem najlepiej poradził sobie Aleksander Fularczyk, który zanotował najlepszy czas na siedmiu z ośmiu przeszkód, dzięki czemu wyprzedził Niemca Dennisa Schneidersa i Holendra Edwina Speka.

Do sporej niespodzianki doszło w rywalizacji zaprzęgów czterokonnych. W próbie terenowej Maraton CAIO4*-H4 o puchar Grupy Koalick "dopiero" drugie miejsce zajął Boyd Exell, 17-krotny mistrz świata! Australijczyk przegrał ze znakomicie spisującym się tego dnia Szwajcarem Jerome'em Voutazem, któremu w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziły nawet punkty karne. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajął reprezentant Niemiec Christoph Sandmann, a na ogromne słowa uznania zasługuje również Piotr Mazurek, który uplasował się tuż za podium. W rankingu drużynowym Polacy zajmują drugie miejsce, ustępując jedynie Niemcom.

Baborówko Driving Show 2024 zakończą niedzielne próby zręczności powożenia. O godzinie 10.00 zaprzęgi dwukonne powalczą w CAIO4*-H2, o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze, zaś o 13.15 zaprzęgi czterokonne CAIO4*-H4 o puchar Stadniny Kunowo.