Dwóch Hiszpanów i Włoch. Grand Prix Indonezji za nami

Moto

Hiszpański motocyklista Jorge Martin (Ducati) wygrał wyścig o Grand Prix Indonezji, 15. rundę mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął jego rodak Pedro Acosta (GASGAS), a trzeci był Włoch Francesco Bagnaia (Ducati).

Na torze Mandalika na wyspie Lombok Martin prowadził od pierwszego do ostatniego okrążenia. Dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Zgromadził 366 punktów, a drugi Bagnaia, triumfator MŚ w poprzednich dwóch sezonach, traci do niego 21.

Niedzielnego wyścigu nie ukończyli m.in. trzeci w cyklu Włoch Enea Bastianini - 291 pkt oraz czwarty Hiszpan Marc Marquez (obaj Ducati) - 288. Pierwszy z nich miał wypadek, drugiego wyeliminowała usterka techniczna motocykla.

Następna runda motocyklowych mistrzostw świata odbędzie się 6 października w Japonii.