Polski weekend w Hiszpanii! Padilla-Bidas z 2 golami w meczu z Valencią

Reprezentantka Polski Natalia Padilla-Bidas strzeliła dwa gole w wyjazdowym meczu Sevilli z Valencią

Reprezentantka Polski Natalia Padilla-Bidas strzeliła dwa gole, a jej Sevilla wygrała na wyjeździe z Valencią 3:1 w niedzielnym (29 września) meczu 4. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy kobiet (Liga F).

Wypożyczona z Bayernu Monachium Padilla-Bidas wyszła na boisko w podstawowym składzie "Sevillistas" i po raz pierwszy wpisała się na listę strzelczyń w 51. minucie, kończąc mocnym półwolejem dośrodkowanie Lucii Corrales z lewej strony boiska.

W 85. minucie reprezentantka Polski ustaliła wynik na 3:1 dla Sevilli, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul na niej samej. Dla Padilli-Bidas był to już trzeci gol w bieżącym sezonie Liga F. Wcześniej nasza zawodniczka trafiła do siatki w meczu 1. kolejki przeciwko Realowi Sociedad.

Pozostałe bramki w niedzielnym starciu zdobyły Phoenetia Browne (dla Valencii) oraz Antonia Canales, bramkarka Valencii, która zaliczyła samobójcze trafienie, fatalnie wypuszczając piłkę z rąk po dośrodkowaniu Sevilli z rzutu rożnego.

Po 4 kolejkach "Sevillistas" mają na koncie 6 punktów i z bilansem bramek 7:8 plasowały się (przed pozostałymi niedzielnymi meczami) na 6. miejscu w tabeli.

W sobotę kapitalne spotkanie w barwach Barcelony rozegrała Ewa Pajor, która popisała się pierwszym w barwach "Dumy Katalonii" hat-trickiem, a jej drużyna rozbiła Granadę 10:1.