Ćwierćfinał nie dla Polki! Chinka czarowała na korcie w Pekinie

Karol PłatekTenis
Magdalena Fręch w trakcie wymiany

Magdalena Fręch odpadła z turnieju WTA w Pekinie. Polka przegrała w dwóch setach walkę o ćwierćfinał z Chinką Shuai Zhang. Biorąc pod uwagę miejsca w rankingu obu zawodniczek, taki wynik jest sensacją.

564. Dokładnie tyle miejsc w rankingu WTA dzieli Magdalenę Fręch i Shuai Zhang. Przed spotkaniem 4. rundy turnieju WTA w Pekinie to Polka była zdecydowaną faworytką, ale wydarzenia na korcie od początku ułożyły się nie po myśli naszej zawodniczki.

Od początku meczu obie zawodniczki grały dość zachowawczo. Przełożyło się to również bezpośrednio na serwis i kilka szans na break pointy dla Zhang i Fręch. W czwartym gemie Chinka wreszcie dopięło swego. Agresywnym returnem zaatakowała drugi serwis Polki i stanęła przed szansą na przełamanie. Chwile później 595. zawodniczka rankingu WTA dopięła swego i objęła prowadzenie 3:1. Nasza zawodniczka od razu chciała odrobić stratę i po chwili sięgnęła po przełamanie zwrotne.

Przez resztę seta Fręch i Zheng pilnowały swojego podania. Polka dążyła do jak najdłuższych wymian, licząc na błąd rywalki, ale doświadczona 35-latka raz za razem posyłała piłki na backhand naszej zawodniczki. Wyrzucona poza linię końcową kortu Fręch, odsłaniała się na ataki Chinki, która znakomicie wykorzystywała szerokość kortu, rozrzucając forhendem Polkę i demolując defensywę mistrzyni turnieju w Guadalajarze. Fręch próbowała się bronić, ale w kluczowym momencie seta, Zhang po raz kolejny przełamała 31. zawodniczkę rankingu WTA i objęła prowadzenie w meczu.

Druga partia to popis Chinki, która w kilkanaście minut praktycznie rozstrzygnęła kwestię wygranej. Cztery wygrane z rzędu gemy sprawiły, że Fręch praktycznie straciła szansę na dogonienie rywalki. W czwartym gemie drugiego seta Polka odrobiła jedno przełamanie, ale na więcej 35-latka nie pozwoliła. Po półtorej godzinie Zhang pokonała naszą zawodniczkę i to ona zagra o półfinał chińskiego tysięcznika.

Magdalena Fręch - Shuai Zhang 0:2, (4:6, 2:6)