Bogdanka LUK Lublin pewnie ograła Skrę! Świetny mecz Wilfredo Leona

Robert MurawskiSiatkówka

W spotkaniu 4. kolejki PlusLigi Bogdanka LUK Lublin pewnie wygrała z PGE GiEK Skrą Bełchatów 3:0. Swój 500. mecz w ekstraklasie siatkarzy rozegrał Grzegorz Łomacz, ale jego drużyna poniosła pierwszą porażkę w obecnym sezonie. Lublinianie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, a nagrodę MVP otrzymał Wilfredo Leon.

Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną rywalizację obu drużyn. Lepiej rozpoczęli bełchatowianie (3:5), ale gdy asa posłał Fynnian McCarthy, było 8:7. W dalszej części seta wynik krążył wokół remisu i seta rozstrzygnęły akcje od stanu 22:22. Błąd dotknięcia siatki przez gości, atak Wilfredo Leona z przechodzącej piłki i Bogdanka miała piłkę setową (24:22). Skra jeszcze się obroniła, ale po chwili Leon zaatakował po bloku rywali (25:23).

Wygrana w końcówce uskrzydliła ekipę z Lublina, która zanotowała udany początek kolejnej partii. Po asie Marcina Komendy gospodarze prowadzili 8:4, a zaliczkę wypracowaną na początku utrzymywali w dalszej części seta. Lublinianie byli skuteczniejsi w ataku, bardzo dobrze prezentowali się w przyjęciu, a asa dołożył jeszcze Leon (15:11). Goście próbowali gonić wynik, ale kluczowe akcje wygrywała Bogdanka. Wynik na 25:21 ustalił efektownym atakiem Kewin Sasak (25:21).

Set numer trzy toczył się przy wyraźnej przewadze gospodarzy, którzy dość szybko odskoczyli na kilka punktów (9:5) i nie dali rywalom dojść do głosu w dalszej części tej partii. Dwa punkty blokiem dołożył Aleks Grozdanow i wynik wyraźnie się rozjechał (15:8). Końcówka seta toczyła się pod kontrolą lublinian. Jakub Wachnik wywalczył piłkę meczową, a po chwili błąd przyjezdnych w ataku zakończył rywalizację (25:19).

Skrót meczu LUK - Skra:

Najwięcej punktów: Wilfredo Leon (14), Kewin Sasak (13) – Bogdanka LUK; Amin Esmaeilnezhad (14), Miran Kujundzic (13) – PGE GiEK Skra. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej przyjmowali i lepiej punktowali zagrywką. MVP: Wilfredo Leon (12/18 = 67% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok; 42% pozytywnego przyjęcia; zagrał na +10).

Bogdanka LUK Lublin – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:21, 25:19)

Bogdanka LUK: Fynnian McCarthy, Kewin Sasak, Wilfredo Leon, Aleks Grozdanow, Marcin Komenda, Bennie Tuinstra – Thales Hoss (libero) oraz Maciej Czyrek, Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski, Jakub Wachnik. Trener: Massimo Botti.
PGE GiEK Skra: Miran Kujundzic, Bartłomiej Lemański, Amin Esmaeilnezhad, Ziga Stern, Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Łomacz – Rafał Buszek (libero) oraz Pavle Perić, Krystian Walczak, Michał Szalacha, Wiktor Nowak. Trener: Gheorghe Cretu.