Trudny początek beniaminka! Siatkarki z Rzeszowa pewnie wygrały na wyjeździe

Robert MurawskiSiatkówka
Sokół Mogilno przegrał z Developresem Rzeszów 0:3.

Siatkarki Sokół & Hagric Mogilno przegrały z DevelopResem Rzeszów 0:3 w meczu inaugurującym 2. kolejkę Tauron Ligi. Drużyna beniaminka zaliczyła trudny początek w elicie, bo na otwarcie sezonu mierzyła się z kandydatami do medalu. Najpierw przegrała wyraźnie z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, teraz - już w znacznie lepszym stylu - uległa DevelopResowi. Rzeszowianki odniosły drugie zwycięstwo.

Siatkarki z Mogilna rozpoczęły mecz od falstartu (0:5), ale szybko odrobiły straty (7:7). Set toczył się przy przewadze DevelopResu, ale gospodynie trzymały kontakt z rywalkami, wykorzystując ich nie najlepszą dyspozycję. W końcówce znów wyrównały (23:23), a seta zwieńczyła gra na przewagi. Rozstrzygnęła ją Sabrina Machado atakiem w boczną linię (24:26).

W drugiej odsłonie gospodynie jedynie na początku dotrzymywały kroku rywalkom. Później wyraźną przewagę uzyskały pewnie grające rzeszowianki (9:14, 12:20). W końcówce gospodynie popełniały błędy, które przyniosły ostatnie punkty rywalkom (14:25).

Początek trzeciego seta obiecujący w wykonaniu gospodyń, które po punktowym bloku prowadziły 9:6. W środkowej części seta gra się wyrównała, później siatkarki DevelopResu odskoczyły dzięki skutecznej grze Machado (18:22). Ekipa beniaminka nie rezygnowała, złapała kontakt (21:22), a później odrobiła straty po błędzie przeciwniczek (23:23). Dwie kolejne akcje padły jednak łupem siatkarek z Rzeszowa. Błąd gospodyń w ataku i punktowy blok zakończyły rywalizację (23:25).

Skrót meczu Sokół - DevelopRes:

Najwięcej punktów: Zuzanna Efimienko-Młotkowska (9) – Sokół; Sabrina Machado (24), Monika Fedusio (9) – DevelopRes. Rzeszowianki skuteczniejsze w ataku, lepiej punktowały zagrywką (1–4) i blokiem (5–8). MVP: Sabrina Machado.

Sokół & Hagric Mogilno – KS DevelopRes Rzeszów 0:3 (24:26, 14:25, 23:25)

Sokół: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Natalia Gajewska, Sandra Świętoń, Marina Mazenko, Agnieszka Cur-Słomka, Wiktoria Przybyło – Karolina Pancewicz (libero) oraz Aleksandra Szczepańska, Julita Rafałko, Sandra Szczygioł, Weronika Fojucik, Martyna Szczepuła, Paulina Brzoska. Trener: Mikołaj Mariaskin.
DevelopRes: Wernika Centka-Tietianiec, Katarzyna Wenerska, Monika Fedusio, Magdalena Jurczyk, Sabrina Machado, Aleksandra Dudek – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Marrit Jasper, Bruna Honorio, Karina Chmielewska. Trener: Michal Masek.