Gwiazda Jagiellonii na szczycie! Oto najładniejsze gole Ligi Konferencji (WIDEO)

Za nami pierwsza kolejka fazy ligowej Ligi Konferencji. Obfitowała ona w piękne gole oraz niespodzianki, co jest też zasługą polskich drużyn. Oto najładniejsze bramki pierwszej kolejki Ligi Konferencji.

Piłkarze Legii i Jagiellonii od zwycięstw rozpoczęli udział w fazie ligowej zreformowanej Ligi Konferencji, choć rywalami były kluby losowane z pierwszego koszyka. Warszawski zespół pokonał u siebie Real Betis 1:0, a drużyna z Białegostoku wygrała w Danii z FC Kopenhaga 2:1.

Bramkę dla Legii na wagę zwycięstwa nad Betisem, jednym z faworytów całej edycji Ligi Konferencji, zdobył głową Francuz Steve Kapuadi w 23. minucie.

Jagiellonia miała nieco więcej kłopotów. Przegrywała w Kopenhadze już od 12. minuty po golu głową greckiego obrońcy Pantelisa Hatzidiakosa. Gospodarze stwarzali kolejne okazje, ale w 51. minucie mistrzowie Polski wyrównali dzięki sprytnemu, technicznemu uderzeniu angolskiego napastnika Afimico Pululu. I kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 90+8. minucie po kontrataku bramkę dla Jagiellonii zdobył Macedończyk Darko Czurlinow.

Wcześniej wspomniane trafienie Pululu znalazło się w naszym rankingu najładniejszych goli pierwszej kolejki fazy ligowej Ligi Konferencji. Na wyróżnienie zasługuje też gracz Cercle Brugge Gary Magnee, który dwukrotnie pojawił się na tej liście.