Kanonada w Ekstraklasie! Rekordowa porażka

GKS Katowice rozbił w wyjazdowym meczu Puszczę Niepołomice aż 6:0

Prawdziwą kanonadę urządzili sobie piłkarze GKS-u Katowice w wyjazdowym piątkowym (4 października) meczu 11. kolejki z Puszczą Niepołomice. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy rozbił gospodarzy aż 6:0! Dla ekipy z Niepołomic była to najwyższa porażka w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz toczył się w trudnych warunkach, a grę piłkarzom utrudniał obfity deszcz. Spotkanie miało jednak interesujący przebieg. Najpierw groźny, ale niecelny strzał, oddał Michal Siplak. Goście odpowiedzieli w 19. minucie. Marcin Wasielewski wpadł w pole karne i oddał mocny strzał. Michał Perchel sparował piłkę, a dobitkę Mateusza Kowalczyka zablokował tuż przed linią bramkową Siplak.

W 31. minucie katowiczanie objęli już prowadzenie. Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Kowalczyka, a ten strzałem z około 14 metrów posłał piłkę do siatki.

Dziesięć minut później było już 2:0 dla gości. Oskar Repka podał do Sebastiana Bergiera, a ten strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Perchelowi. Za moment goście przeprowadzili groźny kontratak, ale Adrian Błąd nieczysto trafił w piłkę po podaniu od Wasielewskiego.

Goście na drugą połowę wyszli już bez Bergiera, który jeszcze zanim zdobył drugą bramkę sygnalizował uraz barku. Zastąpił go Borja Galan, który w 50. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. GKS jednak nie odpuszczał i w 57. minucie prowadził już 3:0 po efektownej akcji Alana Czerwińskiego i Bartosza Nowaka, którą strzałem z pięciu metrów wykończył Repka.

Gospodarze dopiero w 69. minucie oddali celny strzał. Główkę Michalisa Kosidisa obronił Dawid Kudła.

W 73. minucie Piotr Mroziński sfaulował w polu karnym Wasielewskiego i arbiter podyktował "jedenastkę", którą pewnym strzałem wykorzystał Arkadiusz Jędrych. Za chwilę, niemal w tym samym miejscu, Wasielewskiego sfaulował Konrad Stępień i arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr. Tym razem rzut karny wykorzystał Nowak.

Goście zdobyli jeszcze jedną bramkę w 86. minucie. Najpierw Nowak trafił piłką w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Antczak.

PKO BP Ekstraklasa - 11. kolejka
Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 0:6 (0:2)

Bramki: Mateusz Kowalczyk 31, Sebastian Bergier 41, Oskar Repka 57, Arkadiusz Jędrych 73 (k), Bartosz Nowak 77 (k), Jakub Antczak 86

Puszcza: Michał Perchel – Piotr Mroziński, Artur Craciun (Hubert Tomalski 71), Roman Jakuba (Łukasz Sołowiej 56), Michal Siplak – Konrad Stępień (Mateusz Stępień 82), Wojciech Hajda (Krystian Okoniewski 71) - Lee Jin-Hyun, Michał Walski (Jakub Serafin 46), Dawid Abramowicz – Michalis Kosidis

GKS Katowice: Dawid Kudła – Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Lukas Klemenz (Aleksander Komor 78) – Alan Czerwiński (Mateusz Marzec 78), Mateusz Kowalczyk (Bartosz Baranowicz 78), Oskar Repka, Marcin Wasielewski (Jakub Antczak 82) - Adrian Błąd, Sebastian Bergier (Borja Galan 46), Bartosz Nowak

Żółta kartka: Lukas Klemenz (GKS)

Sędziował: Karol Arys (Szczecin)

Widzów: 1 609.