Nie zwalniają tempa! Napoli wygrało kolejny mecz

Piłkarze Napoli pokonali u siebie Como 3:1 w meczu otwierającym 7. kolejkę włoskiej ekstraklasy i umocnili się na pozycji lidera. Mają 16 punktów, o cztery więcej od drugiego w tabeli Juventusu Turyn, który w niedzielę będzie podejmować Cagliari.

Drużyna z Neapolu objęła prowadzenie już w 25. sekundzie po trafieniu reprezentanta Szkocji Scotta McTominaya. Tuż przed przerwą wyrównał Gabriel Strefezza.

W drugiej połowie bramki zdobyli Belg Romelu Lukaku z rzutu karnego oraz Brazylijczyk David Neres, który w 86. minucie ustalił wynik.

Napoli zostało liderem Serie A w poprzedniej kolejce - po raz pierwszy od zakończenia sezonu 2022/23, gdy sięgnęło po mistrzostwo Italii.