Udana inauguracja wicemistrzów Polski. King górą w Wałbrzychu

King Szczecin wygrał na inaugurację ORLEN Basket Ligi z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych

King wygrał pierwszy mecz sezonu 2024/2025 ORLEN Basket Ligi! Szczecinianie zwyciężyli na wyjeździe z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych 82:72.

Goście lepiej weszli w to spotkanie i po akcjach Jamesa Woodarda oraz Aleksandra Dziewy prowadzili szybko 0:5. Z drugiej strony nieźle radzili sobie Dariusz Wyka oraz Alterique Gilbert, przez co mecz zdecydowanie się wyrównał. Później King uciekał nawet na sześć punktów dzięki efektownym zagraniom Szymona Wójcika i Chada Browna. Ostatecznie jednak po 10 minutach było 18:20.

W drugiej kwarcie do remisu doprowadził indywidualną akcją Gilbert, a na prowadzenie wyprowadzał swoją drużynę rzutem z dystansu Wyka. W odpowiedzi trafiali jednak Tony Meier i James Woodard, a szczecinianie ponownie zaczęli uciekać. Straty zmniejszali jeszcze Kulka oraz Gilbert - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:44.

Po przerwie Górnik Zamek Książ znowu pokazywał wielką energię. Trójki Dariusza Wyki i Toddricka Gotchera sprawiały, że gospodarze utrzymywali się na prowadzeniu. Zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego zmieniał sytuację dzięki zagraniom Mateusza Kostrzewskiego oraz Andrzeja Mazurczaka. Dodatkowo, świetny fragment zanotował Teyvon Myers - po 30 minutach było więc 63:68.

W kolejnej części spotkania szczecinianie starali się przede wszystkim kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ekipa trenera Andrzeja Adamka nie zamierzała się jednak poddawać, a po zagraniu Alterique'a Gilberta zbliżała się jeszcze na trzy punkty. Woodard i Mazurczak błyskawicznie jednak reagowali, przez co wynik na korzyść gości nie był zagrożony. Ostatecznie King wygrał 82:72.

Najlepszym zawodnikiem gości był James Woodard z 17 punktami, 5 asystami i 4 zbiórkami. Toddrick Gotcher zdobył dla gospodarzy 18 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.