WTA w Pekinie: Coco Gauff - Paula Badosa. Relacja live i wynik na żywo

Coco Gauff i Paula Badosa zmierzą się w półfinale turnieju WTA w Pekinie. Relacja live i wynik na żywo meczu Coco Gauff - Paula Badosa na Polsatsport.pl.

Gauff rozpoczęła zmagania w Pekinie od dwóch pewnych zwycięstw nad Clarą Burel oraz Katie Boulter. Następną rywalką Amerykanki była Naomi Osaka, która sprawiała jej problemy od samego początku pojedynku. Japonka wygrała pierwszego seta 6:3, jednak nie potrafiła poradzić sobie z kontuzją i po kolejnym secie, wygranym przez Gauff, poddała mecz. W swoim ostatnim starciu, szósta zawodniczka rankingu WTA, zagrała z Julią Starodubcewą. Jak się okazało, młoda Ukrainka była ciężką przeciwniczką, lecz Amerykanka wytrzymała trudne chwile i wygrała 2:6, 6:2, 6:2.

Jej rywalka nie straciła jeszcze seta w swoich dotychczasowych zmaganiach w stolicy Chin. Badosa po drodze do półfinału pokonała m.in. Słowaczkę Rebeccę Sramkovą, czy trzecią rakietę rankingu WTA Jessicę Pegulę. W ćwierćfinale tenisistka z Hiszpanii pewnie zwyciężyła w starciu z reprezentantką gospodarzy Shuai Zhang, pokonując ją 6:1, 7:6(4).

Będzie to druga konfrontacja tych zawodniczek w tym roku. Pierwsza odbyła się w 1/8 finału turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie, gdzie Amerykanka odniosła ważne zwycięstwo 5:7, 6:4, 6:1.

Relacja live i wynik na żywo meczu Coco Gauff - Paula Badosa na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 9:00.