Siatkarska demolka w hicie PlusLigi! Jurajscy Rycerze pokonani na Torwarze

Robert MurawskiSiatkówka
PGE Projekt Warszawa pewnie wygrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie w siatkarskim hicie.

PGE Projekt Warszawa wygrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:0 w hitowym starciu kończącym 5. kolejkę PlusLigi. Drużyna ze stolicy zagrała bardzo skutecznie i pewnie pokonała gości, w których ekipie nadal nie mogli zagrać zmagający się z urazami Mateusz Bieniek i Bartosz Kwolek.

Do połowy pierwszego seta obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Od stanu 12:12 nastąpił jednak punktowy odjazd gospodarzy, którzy rozstrzygnęli tę partię właściwie w dwóch ustawieniach przy zagrywkach Bartłomieja Bołądzia i Kevina Tillie (16:12, 21:13). Projekt miał wyraźną przewagę w ofensywie i spokojnie zmierzał po wygraną. Przypieczętował ją skutecznym atakiem Artur Szalpuk (25:15).

Na początku drugiej odsłony siatkarze ze stolicy uzyskali przewagę po dwóch asach Bołądzia (5:2). Utrzymywali ją przez dłuższy czas (16:12), ale w środkowej części seta zawiercianie zerwali się do walki. Po ataku Miguela Tavaresa z przechodzącej piłki złapali kontakt (19:18). Projekt utrzymywał wysoką skuteczność w ofensywie, ale popełniał sporo błędów. W efekcie losy seta ważyły się do końca, gospodarze utrzymali jednak przewagę. Bołądź rozstrzygnął seta skutecznym atakiem (25:23).

Zawiercianie wygrali dwie akcje na otwarcie seta i przegrali... pięć kolejnych (5:2). Później poszła seria Projektu przy zagrywkach Jana Firleja i różnica wzrosła do siedmiu oczek (13:6). Jurajscy Rycerze próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale gospodarze utrzymywali wyraźną przewagę i kontrolowali sytuację. Spotkanie zakończył asem serwisowym Jakub Kochanowski (25:19).

Skrót meczu Projekt - Warta:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (19), Kevin Tillie (14), Artur Szalpuk (12) – Projekt; Karol Butryn (15) – Warta. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (62%–43%), lepiej punktowali zagrywką (8–4) i blokiem (5–3). MVP: Bartłomiej Bołądź (16/25 = 64% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

PGE Projekt Warszawa rozegrał już szósty mecz w obecnym sezonie i odniósł piąte zwycięstwo. Z dorobkiem 15 punktów jest liderem tabeli, wyprzedzając o dwa oczka niepokonaną Bogdankę LUK Lublin. Aluron CMC Warta Zawiercie w swym piątym ligowym występie poniosła drugą porażkę.

PGE Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:15, 25:23, 25:19)

Projekt: Jan Firlej, Artur Szalpuk, Jurij Semeniuk, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie – Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Kozłowski, Linus Weber. Trener: Piotr Graban.
Warta: Patryk Łaba, Jurij Gladyr, Miguel Tavares Rodrigues, Aaron Russell, Miłosz Zniszczoł, Karol Butryn – Luke Perry (libero) oraz Kyle Ensing, Szymon Gregorowicz (libero), Adrian Markiewicz, Jakub Nowosielski. Trener: Michał Winiarski.