Pierwsza runda i po wszystkim. Polska tenisistka odpadła

Magdalena Fręch i Bułgarka Wiktorija Tomowa odpadły w pierwszej rundzie debla.

Magdalena Fręch i Bułgarka Wiktorija Tomowa odpadły w pierwszej rundzie debla turnieju WTA 1000 w Wuhan. Polsko-bułgarski duet przegrał z chińskimi tenisistkami Yafan Wang i Yifan Xu 2:6, 6:4, 7-10.

Fręch i Tomowa największy problem we wtorkowym spotkaniu, szczególnie w pierwszym secie, miały z grą przy własnym podaniu. W premierowej odsłonie nie wygrały ani jednego gema serwisowego. W drugim secie tylko raz zostały przełamane, natomiast dwa gemy zdobyte przy podaniu rywalek pozwoliły im doprowadzić do super tie-breaka.

W decydującym momencie Polkę i Bułgarkę ponownie zawiodła gra przy swoim serwisie, przegrały 7-10.

W drugiej rundzie na Chinki czekają już najwyżej rozstawione Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Nowozelandka Erin Routliffe, które w pierwszej rundzie miały "wolny los".

Fręch gra dalej w singlu. W środę w drugiej rundzie zmierzy się z Amerykanką Emmą Navarro (8. WTA, nr 6). W środę mecz drugiej rundy czeka także Magdę Linette, która zagra z Ukrainką Łesią Curenko (96. WTA).

W Wuhan nie gra liderka światowego rankingu Iga Świątek, która koncentruje się obecnie na znalezieniu nowego trenera.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Yafan Wang, Yifan Xu (Chiny) - Magdalena Fręch, Wiktorija Tomowa (Polska, Bułgaria) 6:2, 4:6, 10-7.