Świetny mecz Polki! Pewny awans do kolejnej rundy

Andrzej AdamiecTenis
Polska tenisistka z awansem

Magda Linette świetnie poradziła sobie w pierwszej rundzie turnieju WTA w Wuhan. Polska zawodniczka bez większych problemów pokonała Ludmiłę Samsonową w dwóch setach (6:2, 6:2), tym samym zapewniając sobie awans do kolejnego etapu rywalizacji w Chinach.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla pochodzącej z Poznania tenisistki. Została przełamana już w pierwszym gemie, jednak na jej odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W kolejnej partii swojego serwisu nie była w stanie obronić Samsonowa. Później Linette zaczęła rozdawać karty na korcie. Polka wygrała jeszcze dwa gemy serwisowe oponentki, dzięki czemu zwyciężyła w tym secie 6:2.

Poznanianka również bardzo dobrze prezentowała się w drugiej części rywalizacji. Tym razem Linette bez większych problemów broniła swoich serwisów. Polska tenisistka wygrała również drugiego seta 6:2, tym samym zapewniając sobie awans do kolejnej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Wuhan.

Linette poznała swoją kolejną rywalkę we wtorkowy poranek. Naprzeciwko niej na kolejnym etapie rywalizacji na kortach w Chinach stanie Łesia Curenko.

WTA Wuhan: Linette vs Łesia Curenko. Magda wygra?