WTA w Wuhan: Kiedy mecz Magda Linette - Łesia Curenko? O której godzinie?

Jakub ŻelepieńTenis
Kiedy mecz Magda Linette - Łesia Curenko?

Magda Linette pokonała w swoim pierwszym meczu podczas WTA w Wuhan Ludmiłę Samsonową i awansowała do kolejnej rundy. W niej zmierzy się z Łesią Curenko. Kiedy mecz Magda Linette - Łesia Curenko? O której godzinie? Sprawdź poniżej.

Linette wcześniej trzykrotnie mierzyła się z Samsonową (23. WTA) i wszystkie mecze przegrała w dwóch setach. Tak było dwa lata temu w ćwierćfinale turnieju w Cleveland, a w tym roku w pierwszej rundzie French Open i w 1/16 finału w Cincinnati.

W Wuhan stało się jednak inaczej. Polka wygrała 6:2, 6:2 i wyeliminowała wyżej notowaną rywalkę. Teraz przyjdzie jej zmierzyć się z Łesią Curenko. Ukrainka pokonała wyżej notowaną Brytyjkę Katie Boulter 6:2, 7:5.

Poznanianka grała z Curenko cztery razy, bilans jest remisowy 2-2. Po raz ostatni spotkały się we wrześniu w Hua Hin w Tajlandii, gdzie Polka zwyciężyła w dwóch setach. Obecnie Linette zajmuje 45. miejsce w rankingu WTA, a Curenko - 96.

Kiedy mecz Linette - Curenko? O której godzinie?

Mecz Magda Linette - Łesia Curenko odbędzie się w środę 9 października. To spotkanie zaplanowano jako pierwsze na korcie numer 3, co oznacza, że Polka i Ukrainka powinny pojawić się na korcie około godziny 6:30 czasu polskiego.