6:0 do przerwy, hat-trick w 20 minut! Imponująca wygrana reprezentacji Polski

Dariusz Gęsior, selekcjoner polskiej kadry.

Reprezentacja Polski U-17 rozpoczęła walkę o wyjazd na mistrzostwa Europy. W pierwszej kolejce eliminacji nasz zespół zmierzył się z Armenią. Biało-Czerwoni wygrali wysoko, bo aż 8:0.

Do przerwy Polska prowadziła już 6:0. Hat-trickiem w ciągu niespełna 20 minut popisał się Oliwier Siniawski, na co dzień grający w Pogoni Szczecin.

W drugiej połowie młodzi polscy piłkarze dołożyli siódme i ósme trafienie - najpierw gola strzelił Filip Skorb, który w przerwie zmienił bohatera pierwszej części gry, czyli Siniawskiego. Wynik ustalił Karol Delikat.

Podczas październikowego zgrupowania Polacy rozegrają trzy mecze. Po meczu z Armenią zmierzą się z Gruzją i gospodarzami - Słowenią. Dwa najlepsze zespoły w grupie awansują do wiosennej Ligi A. Bezpośrednio z niej będzie można zakwalifikować się do mistrzostw.

Polska - Armenia 8:0 (6:0)
Bramki: Karmelita 11, 41, Siniawski 18, 30, 37, Falkiewicz 39, Skorb 70, Delikat 85