Cenne zwycięstwo siatkarzy z Będzina! Czwarta porażka Indykpolu AZS

Robert MurawskiSiatkówka
MKS Będzin pewnie pokonał Indykpol AZS Olsztyn.

Siatkarze Nowak-Mosty MKS Będzin pewnie pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:0 w zaległym spotkaniu 4. kolejki PlusLigi. Będzinianie wygrali drugi mecz w obecnym sezonie. Drużyna z Olsztyna, po przełamaniu w starciu z PSG Stalą Nysa, tym razem musiała uznać wyższość rywala i poniosła już czwartą porażkę.

Początek spotkania toczył się przy minimalnej przewadze gospodarzy. Olsztynianie wyrównali (10:10), ale w odpowiedzi poszła punktowa seria przy zagrywkach Artura Ratajczaka (16:10). Siatkarze MKS uzyskali przewagę, której nie oddali już do końca seta. Grali skuteczniej od rywali, asa dołożył Damian Schulz (18:13), a rywale nie zdołali złapać kontaktu w końcówce. Zepsuta zagrywka gości zamknęła seta (25:20).

Druga odsłona miała podobny scenariusz do poprzedniej. Gospodarze wypracowali sobie przewagę (11:7), rywale złapali kontakt (12:11), będzinianie znów odskoczyli (16:12, 19:14) i siatkarze Indykpolu AZS znów musieli gonić wynik w końcówce i tym razem bez powodzenia. Drużyna z Będzina grała skuteczniej, a goście popełniali błędy. Jeden z nich ustalił wynik na (25:22).

W trzecim secie gospodarze przejęli inicjatywę od pierwszych akcji (4:1). Ich mocną bronią nadal była zagrywka – dwa asy posłał Brandon Koppers (11:5). Będzinianie wypracowali sobie solidną zaliczkę i grali swobodnie, pewnie punktując rywali (19:11). W końcówce nie stracili koncentracji i przypieczętowali zwycięstwo. Piłkę meczową wywalczył Ratajczak (24:16), który dwie akcje później obił blok rywali, kończąc to spotkanie (25:17).

Skrót meczu MKS - AZS:

Najwięcej punktów: Brandon Koppers (19), Damian Schulz (14) – MKS; Moritz Karlitzek (12), Jan Hadrava (10) – AZS. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (42), ale gorzej blokiem (49); zmorą gości były błędy własne – popełnili ich 25 przy 15 będzinian. MVP: Brandon Koppers (16/30 = 53% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok; 62% pozytywnego przyjęcia, zagrał na +15).

Nowak-Mosty MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

MKS: Mateusz Siwicki, Grzegorz Pająk, Dominik Depowski, Artur Ratajczak, Damian Schulz, Brandon Koppers – Maciej Olenderek (libero) oraz Bartłomiej Wójcik. Trener: Dawid Murek.
AZS: Nicolas Szerszeń, Jakub Majchrzak, Jan Hadrava, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Eemi Tervaportti – Kuba Hawryluk (libero) oraz Daniel Gąsior, Mateusz Janikowski, Manuel Armoa, Dawid Siwczyk, Karol Jankiewicz. Trener: Juan Manuel Barrial.